360.82
68568.49
2024. május 7. kedd Gizella

Könnyen nyertek az angolok, a spanyolok és a németek is

Nem született nagy meglepetés a világbajnoki selejtezők péntek esti mérkőzésein. Könnyedén győzött a német, a spanyol és az angol válogatott is.

A nap egyik legértékesebb győzelmét a belga válogatott aratta Szerbiában. Benteke az első, De Bruyne a második félidőben szerzett gólt, a hajrában már magabiztosan vezettek a vendégek. A 90. percben Mirallas szerzett még egy gólt. A horvátok Ibraimi gólja miatt hátrányba kerültek Macedóniában, de aztán Corluka és Rakitic révén fordítottak. A walesiek meglepetésre nyertek a brit házi rangadón. Gareth Bale a 81. és a 89. percben szerzett gólt.
A-csoport
Macedónia-Horvátország 1-2
Szerbia-Belgium 0-3
Wales-Skócia 2-1

Az állás: 1. Belgium 7 pont, 2. Horvátország 7, 3. Szerbia 4, 4. Wales 3, 5. Skócia 2, 6. Macedónia 1

A B-csoportban a csehek egy félidőn át szenvedtek a máltaiak ellen (1-1), majd a második félidőben szereztek még két gólt. Mifsud, a vendégek csatára a 90. percben büntetőt hibázott. A bolgárok jól kezdtek, Rangelov révén a 7. percben vezetést szereztek, de aztán megfogyatkoztak. Az emberelőnybe került dánok Bendtner góljával egyenlítettek. Az olaszoknak nem okozott gondot az örmények legyőzése, góljaikat Pirlo, De Rossi és Osvaldo szerezte.
B-csoport:
Csehország-Málta 3-1
Örményország-Olaszország 1-3
Bulgária-Dánia 1-1

Az állás: 1. Olaszország 7, 2. Bulgária 5, 3. Csehország 4 (2 mérkőzés), 4. Örményország 3, 5. Dánia 2 (2 mérkőzés), 6. Málta 0

A C-csoportban Zlatan Ibrahimovic mentette meg a svédeket a nagy szégyentől góljával. Az osztrákoknak nem akadt "Ibrája". A németek kitűnően játszottak, Reus és Kroos 2-2, Klose és Özil egy-egy góljával már 6-0-ra vezettek, Keogh a 90. percben büntetőből szépített.
C-csoport:
Feröer-szigetek-Svédország 1-2
Kazahsztán-Ausztria 0-0
Írország-Németország 1-6

1. Németország 9, 2. Svédország 6 (2 mérk.), 3. Írország 3, (2), 4. Ausztria 1 (2), 5. Kazahsztán 1, 6. Feröer-szigetek 1 (2).

A D-csoportban a magyar válogatott Hajnal Tamás góljával győzött. A románok az első félidő hosszabbításában, kapushiba után érték el találatukat, Grozav lőtte. A hollandok negyedóra alatt lőttek kettőt (Van der Vaart, Huntelaar), majd lefékeztek, de így rúgtak egy harmadik gólt is, a 30 éves újonc, Schaken révén.
D-csoport:
Törökország-Románia 0-1
Észtország-Magyarország 0-1
Hollandia-Andorra 3-0

1. Hollandia 9, 2. Románia 9, 3. Magyarország 6, 4. Törökország 3, 4. Észtország 0, 5. Andorra 0.

Az E-csoportban az izlandiak a norvégok után az albánokat is legyőzték, sajnálhatják, hogy előtte kikaptak Cipruson. Tiranában Sigurdsson a 81. percben lőtte a győztes gólt. A svájciak hazai pontvesztése meglepetés, a 79. percben Gavranovic, a 81. percben Hangeland szerzett gólt. A szlovénok a vártnál nehezebben verték a ciprusiakat, legalábbis az utolsó szűk tíz perc izgalmasan alakult.
E-csoport:
Albánia-Izland 1-2
Svájc-Norvégia 1-1
Szlovénia-Ciprus 2-1

1. Svájc 7, 2. Izland 6, 3. Norvégia 4, 4. Albánia 3, 4. Szlovénia 3, 5. Ciprus 3.

Az F-csoportban az oroszok nagy küzdelemben verték meg a portugálokat, függetlenül attól, hogy Kerzsakov (aki az Európa-bajnokságon a helyzetkihagyás királya volt) már a 6. percben gólt szerzett. Az izraeliek ellenben remekeltek Luxemburgban, hat góljukból Hemed, a nap (egyik) legeredményesebb játékosa hármat is szerzett.
F-csoport:
Oroszország-Portugália 1-0
Luxemburg-Izrael 0-6

1. Oroszország 9, 2. Portugália 6, 3. Izrael 4, 4. Észak-Írország 1 (2), 5. Azerbajdzsán 1 (1), 6. Luxemburg 1.

A G-csoportban a László Csaba által irányított litván válogatott Edgaras Cesnauskis két góljával nyert Liechtensteinben. A szlovákok kilenc perc alatt lőttek kettőt a letteknek, de a vége, miután a veterán Verpakovskis értékesített egy büntetőt szoros lett. A csoportrangadón a bosnyákok kibekkeltek egy döntetlent Athénben.
G-csoport:
Liechtenstein-Litvánia 0-2
Szlovákia-Lettország 2-1
Görögország-Bosznia-Hercegovina 0-0

1. Bosznia-Hercegovina 7, 2. Szlovákia 7, 3. Görögország 7, 4. Litvánia 4, 5. Lettország 0, 6. Liechtenstein 0.

A H-csoportban az angolok félgőzzel is megverték San Marinót, Wayne Rooney és Danny Welbeck is két gólt szerzett. Az ukránok két pontot elszórtak Chisinauban.
H-csoport:
Moldova-Ukrajna 0-0
Anglia-San Marino 5-0

1. Anglia 7, 2. Montenegró 4 (2), 3. Lengyelország 4 (2), 4. Ukrajna 2 (2), 5. Moldova 1, 5. San Marino 0 (2)

Csak barcelonai játékos szerzett gólt Minszkben, az I-csoportban: Jordi Alba, illetve a mesterhármast elérő Pedro.