361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Lewis Hamilton nyerte a Német Nagydíjat, Vettel csak negyedik lett

Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes pilótája nyerte meg a 2011-es Formula-1-es világbajnokság Német Nagydíját. A második helyen Fernando Alonso, a Ferrari, a harmadikon Mark Webber, a Red Bull pilótája zárt. A világbajnoki pontversenyben vezető Sebastian Vettel a negyedik lett.

A 2008-ban világbajnok, 26 éves brit autóversenyző pályafutása 16., idei második futamgyőzelmét aratta.

A vb-címvédő és a pontversenyben 77 pontos előnnyel éllovas német Sebastian Vettel (Red Bull) ezúttal a negyedik helyen végzett.

Hamilton remekül elkapta a rajtot, megelőzte az élről startoló Webbert, Alonso pedig Vettelt kapta el. A második körben azonban a spanyol megcsúszott és Vettel ismét a harmadik helyen robogott.

A nyolcadik körben Alonso üldözőbe vette Vettelt és a célegyenes végén sikerült megelőznie a világbajnokot, aki két körrel később megcsúszott, megpördült, de sikerült visszakormányoznia gépét a pályára.

Az élbolyból először Webber cserélt kereket a 15. körben, majd nem sokkal később a többi pilóta is a boxutcában járt. A kerékcseréket követően Webber, Hamilton, Alonso volt a sorrend az élen, Vettel több mint 20 mp-cel lemaradva követte őket.

Webber a 31. körben másodszor cserélt kereket, eggyel később Hamilton is boxlátogatáson volt, Alonso maradt egy kör erejéig. A kerékcserék után Hamilton, Alonso, Webber volt az élcsoport sorrendje.

Hamilton kilenc körrel a zárás előtt cserélt harmadszor kereket, Alonso két körrel később járt a boxutcában és Hamilton mögé jött vissza az aszfaltcsíkra. Webber csak három körrel a leintést megelőzően volt kerékcserén.

Az ausztrál a harmadik helyre jött vissza, Hamilton és Alonso mögé. Vettel az utolsó körben gyorsabb (kötelező) kerékcseréjével megelőzte Felipe Massát (Ferrari), így a negyedik helyen ért célba.

Német Nagydíj (60 kör/308,863 km):
1. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:37:30.334 ó (átlag: 190,059 km/ó)
2. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 3.980 mp hátrány
3. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 9.788 mp h.
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 47.921 mp h.
5. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 52.252 mp h.
6. Adrian Sutil (német, Force India) 1:26.208 p h.
7. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1 kör h.
8. Michael Schumacher (német, Mercedes) 1 kör h.
9. Kobajasi Kamui (japán, Sauber) 1 kör h.
10. Vitalij Petrov (orosz, Renault) 1 kör h.

Többet árt, mint használ, ha nem megfelelően működtetjük a klímát

A hőmérsékleti beállítások mellett a klímaberendezések tisztítására és az egyes helyiségek rendszeres szellőztetésére hívta fel a figyelmet Noszek László főorvos. A Kistarcsai Flór Ferenc Kórház Fül-Orr-Gégészeti Osztályának vezetője az InfoRádióban elmondta: ha a környezetünkben megjelenő allergéneket felkavarja a berendezésekből kiáramló levegő, fokozódhatnak a panaszok, és akár asztmás roham is kialakulhat az érzékenyebb embereknél.