Infostart.hu
eur:
386.22
usd:
331.86
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Platini határidőt adott az ukránoknak

Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke kéthónapos határidőt adott az ukránoknak arra, hogy a 2012-es Európa-bajnokság előkészületeiben utolérjék magukat.

"Ukrajnának két hónapja van, hogy megmutassa, mit tud. Nem húzhatjuk tovább az időt" - nyilatkozta a francia sportvezető azt követően, hogy kétnapos látogatása végén találkozott Viktor Janukovics ukrán elnökkel.

Platini múlt héten azt nyilatkozta, igen aggasztónak tartja, hogy a lvivi stadion építési munkálatai nem haladnak. Szintén elégedetlenségének adott hangot a tekintetben, hogy a döntő tervezett helyszínének, azaz a kijevi létesítménynek a felújítása során is csúszás tapasztalható.

Az UEFA 2008 szeptemberében mindkét országot figyelmeztette, az előkészületek lassúsága miatt, s ugyan tavaly decemberben a szövetség Ukrajnában Kijev mellett Harkivot, Lvivet és Donyecket is hivatalos helyszínnek nyilvánította, Platini azóta többször is aggodalmának adott hangot az ukrajnai helyzettel kapcsolatban.

A sportvezető szerint Lengyelországban minden rendben halad, s úgy véli, Kijevben a szokottnál zordabb tél hátráltatta a munkálatokat, de nem lesz gond a fővárosban. Hozzátette, ha a kijevi stadion mégsem készül el, akkor Ukrajna egyáltalán nem lesz házigazdája az Eb-nek.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×