393.19
366.75
66831.15

Ismét kikapott az Újpest a labdarúgó NB I-ben

A labdarúgó NB I 21. fordulójában az Újpest újabb vereséget szenvedett, ezúttal Szombathelyen kapott ki 1-0-ra. További eredmények: Honvéd-Győr 0-0, Paks-MTK 0-2, Kecskemét-Pápa 2-2, Ferencváros-Kaposvár 0-0, Vasas-Diósgyőr 1-0.

A Vasas egy góllal bizonyult jobbnak a tabellán a kiesést jelentő, utolsó pozíciót elfoglaló Diósgyőrnél . Az első félidőben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de a hazaiak többször veszélyeztettek, ennek megfelelően meg is szerezték a vezetést. A szünet után úgy tűnt, hogy magára talál a Diósgyőr, azonban a Vasas is rákapcsolt, s a vendégek legfőképpen Malinauskas védéseinek köszönhetően nem kaptak több gólt. Az angyalföldiek szinte végig irányították a mérkőzést, így megérdemelten tartották otthon a három pontot.

A Ferencváros hazai környezetben 0-0-s döntetlent játszott a Kaposvárral. Az első félidő egyetlen említésre méltó eseménye egy hatalmas vendéghelyzet volt, ám Megyeri bravúrral hárította a közeli lövést. A játék színvonala a fordulást követően sem emelkedett, kapura lövés is csak elvétve volt, így maradt a gólnélküli döntetlen.

Második félidei eredményes játékával kétgólos győzelmet aratott az MTK Pakson, a hazaiak kilenc játékossal fejezték be a mérkőzést. A kezdeti MTK-rohamokat követően kiegyenlítődött a játék. A Paks futballján erősen érződött a csapatkapitány, Éger László és a támadó Kiss Tamás hiánya. A nagyobb lehetőségek a fővárosiak előtt adódtak, de ekkor még pontatlanul céloztak a csatárok. A második félidőben korán vezetést szerzett az MTK, Nikolov kiállítása pedig végképp eldöntötte a találkozót. Amikor Urbánnak is el kellett hagynia a pályát, teljesen kedveszegetté vált a paksi csapat. Az MTK könnyedén és biztosan nyert.

A Győr gólnélküli döntetlent ért el a Budapest Honvéd vendégeként. Kiegyenlített, de nem túl eseménydús találkozón sem a Honvéd, sem a Győr nem tudta átjátszani az ellenfél védelmét. Mindkét gárda jól védekezett, a kapusoknak sok dolga nem volt, így nem született gól.

A tavaszt a harmadik helyről kezdő Újpest a kiesés ellen küzdő Haladás otthonában is vereséget szenvedett, s a hatodik helyre csúszott vissza a tabellán. A rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb Haladás szerezte meg a győzelmet. Az emberhátrányban játszó Újpest hiába küzdött, ötödik vereségét szenvedte el a tavasszal.

A Kecskemét küzdelmes mérkőzésen döntetlent játszott a vendég Pápával. A Pápa hamar előnybe került, a hazaiak azonban két gyors ellentámadás után kiegyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. A mérkőzés hátralévő részében a vendégek többet támadtak, és próbálkozásaik végül az utolsó percekben góllá is érettek, így egy ponttal távozhattak. PAKS-MTK 0-2 (0-0)
Paks, 1500 néző. Játékvezető: Veizer
Paks: Kovács A. - Horváth L., Tamási, Gévay, Nikolov - Heffler (Urbán, 53.), Böde, Lisztes (Bartha, 71.), Nagy I. - Tököli, Vayer (Fiola, 65.)
MTK: Filipovics - Vági, Rodenbücher, Balogh B., Hidvégi - Pintér Á., Vadnai - Kulcsár (Könyves, 59.), Szatmári (Nikházi, 74.), Pál - Lázok (Molnár M. 84.)
Gólok: 0-1 Hidvégi (50.), 0-2 Lázok (63., 11-esből)
Kiállítva: Nikolov (63.), Urbán (78.)

KECSKEMÉTI TE-PÁPA 2-2 (2-1)
Kecskemét, 2500 néző. Játékvezető: Alvaro Garcia Miquel (chilei)
KTE: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulics, Szűcs I. - Bagi, Csukics (Némedi, 75.), Vörös (Alempijevics, 49.) - Bori, Montvai (Simon, 63.), Csordás
Lombard Pápa: Szűcs L. - Venczel (Granát, 75.), Tóth (Dlusztus, 67.), Farkas, Rajnay - Varga, Gyömbér, Heffler - Jovánczai (Abwo, 46.), Bárányos, Orosz
Gólok: 0-1 Varga (11.), 1-1 Montvai (14.), 2-1 Csordás (17.), 2-2 Bárányos (89.)

BP. HONVÉD-GYÕR 0-0
Bozsik Stadion, 1500 néző. Játékvezető: Bede
Budapest Honvéd: Németh G. - Nagy Z., Debreceni, Cuerda (Botis, 75.), Hajdú - Abass, Macko (Moreira, 86.), Akassou, Vukmir, Diego - Abraham
Győri ETO FC: Sztevanovics - Babics, Eugene, Djordjevics (Ceolin, 46.), Dinjar - Tokody, Pilibaitis, Kiss M., Kink, Koltai (Copa, 55.) - Panchava (Ganugrava, 46.)

HALADÁS-ÚJPEST 1-0 (0-0)
Szombathely, 5000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Rajos (Iszlai, 79.), Simon Á., Halmosi (Lattenstein, 79.) - Nagy G., Bogdanovics (Kenesei, 61.), Sipos N.
Újpest: Balajcza - Szokol, Vermes, Vaskó, Pollák - Korcsmár, Millar - Simek, Foxi (Kovács D., 50.), Tóth N. (Vasziljevics, 36.) - Kabát
Gól: Nagy G. (46.)
Kiállítva: Pollák (31.)

FERENCVÁROS-KAPOSVÁR 0-0
Albert Stadion, 3000 néző. Játékvezető: Berger
Ferencváros: Megyeri - Csizmadia (Kulcsár D., 46.), Balog, Tutoric, Stockley - Wolf, Doherty (Lipcsei, 57.), Morrison, Rósa D. (Tóth B., 70.) - Ferenczi, Elding
Kaposvár: Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz - Maróti - Gujics, Pest K. (Kulcsár K., 67.), Srdan (Balázs, 90.), Junior - Godslove, Oláh (Culum, 83.)

VASAS-DIÓSGYÕR 1-0 (1-0)
Illovszky Stadion, 600 néző. Játékvezető: Vad II.
Gól: Benounes (24.)
Vasas: Végh - Mendoza, Mileusnics, Kovács G., Katona - Majoros (Mundi, 72.), Pavicsevics, Dobrics, Benounes (Bakos, 81.) - Hrepka, Divics (Bosi, 89.)
Diósgyőri VTK: Malinauskas - Somorjai, Gal, Jeknics, Zámbó (Sadjo, 66.) - Takács P. (Zsivóczky N., 74.), Búrány, Lippai, Brnovics - Bajzát, Balajti

16. Diósgyőr 21 3 4 14 21-36 13

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.

Sz. Bíró Zoltán az Arénában: nagy fordulatot nem hoz a háborúban az újabb amerikai támogatás

Putyin valódi támogatottságáról, az orosz közvélekedésről, a volt Szovjetunió újraéledésének lehetőségéről, az egykoron abban részes országok nyelvi és vallási különbözőségéről, illetve a háború kimeneteléről, az amerikai támogatásról is beszélt Sz. Bíró Zoltán történész, Oroszország-szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában.