367.92
74428.1
2024. október 15. kedd Teréz

Három-három arany- és ezüst 1000 m-en a kajak-kenu Eb-én

A magyar versenyzők nagyszerű teljesítményt nyújtva három-három arany- és ezüstérmet gyűjtöttek a szombat délutáni 1000 m-es döntőkben a brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Magyar szempontból álomszerűen kezdődtek a leghosszabb táv éremcsatái, a kajakos Kovács Katalin és a kenus Vajda Attila is megnyerte futamát, ráadásul mindketten óriási fölénnyel. A folytatásban a Szabó Gabriella, Csipes Tamara és a Kökény Roland, Gönczy Gábor duó (mindkettő K-2) egyformán másodikként ért célba, majd a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály kettős (C-2) kellemes meglepetésre újabb aranyat gyűjtött a küldöttségnek.

A harmadik ezüstöt a Tóth Márton, Volein Viktor, Sarudi Pál, Mike Róbert összeállítású kenus csapat szállította a zárószámban.

A Kammerer Zoltán vezette férfi kajaknégyes - Molnár Péterrel, Boros Attilával és Bozsik Gáborral - nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, és csak ötödik lett.

Férfi K-1-ben a tavaly ezüstérmes Kucsera Gábor kilencedik lett a B döntőben, így összesítésben 18.-ként zárt.

2024.10.15. kedd, 18:00