Infostart.hu
eur:
387.63
usd:
333.68
bux:
122107.32
2026. március 23. hétfő Emőke

Benkő Zoltán a kilencedik lett a kajak egyeseknél

Benkő Zoltán a kilencedik helyen végzett a férfi kajak egyesek 1000 méteres döntőjében a pekingi olimpián. A számot a brit Tim Brabants nyerte.

A rajtot legjobban a kanadai Adam van Koeverden és a brit Tim Brabants kapta el, 100 méter után elléptek, Benkő Zoltán a mezőny második felében haladt.

A brit folyamatosan növelte előnyét, és kanadai riválisa nem tudta tartani vele a tempót, közben pedig a norvég Larsen és az ausztrál Wallace is felzárkózott, valamint a horvát Stjepan Janic is az élmezőnyben haladt.

Benkő a táv második felében visszaesett az utolsó helyre, és nem is tudott felzárkózni, a kilencedik helyen zárta a versenyt.

Az élen közben Brabants vezetését nem veszélyeztette senki, magabiztosan megnyerte a viadalt, míg a második helyen Larsen, a harmadik Wallace végzett. Némi meglepetésre van Koeverden a hajrában visszaesett, és végül nyolcadik lett.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×