Infostart.hu
eur:
393.11
usd:
343.46
bux:
121754.84
2026. március 16. hétfő Henrietta

Megfúrná a Manchester United a Chelsea új edzőjét

A BBC értesülése szerint a Manchester United vezetése határozottan ellenezni fogja, hogy a klub egyik legnagyobb riválisa, a Chelsea új szakvezetője, Avram Grant állandó működési engedélyt kaphasson az angol szövetségtől. Az izraeli edzőnek 12 hete van a szükséges papírok megszerzésére.

A Manchester United határozottan ellene lesz annak, hogy a megfelelő nemzetközi edzői minősítéssel (UEFA pro-licenccel) nem rendelkező Avram Grant 12 hetes ideiglenes engedélye lejártával is a Chelsea kispadján maradhasson - értesült a BBC.

A brit közszolgálati médium úgy tudja, hogy amennyiben a 12 hetes átmeneti időszak alatt sem sikerül a korábbi izraeli szövetségi kapitánynak megszerezni az UEFA pro-licencet, a Chelsea különleges elbánásért folyamodik majd az angol szövetséghez.

A Manchester United ebben az esetben a hosszabbítás ellen szavaz majd, miként tette azt korábban Glenn Roeder és Gareth Southgate esetében is. Előbbi egészségügyi okokra hivatkozva kapta meg végül az engedélyt a Newcastle United vezetésére, míg Gareth Southgate esetében a válogatott karrier volt a kedvezmény alapja.

A sors iróniája, hogy a Manchester United menedzsere, a csapatot több mint húsz éve vezető Sir Alex Ferguson sem rendelkezik az előírt végzettséggel. Neki ezt azért nem kellett megszereznie, mert már élvonalbeli edző volt, amikor a szabályt bevezették.

Az Európai Labdarúgó Szövetség és az angol élvonalat működtető Premier League szabályai szerint minden élvonalbeli edzőnek rendelkeznie kell a pro-licenccel, amelynek megszerzése 240 óra elméleti képzésből áll, és átlagosan egy év alatt megszerezhető.

Avram Grant az elmúlt öt évben nem ült klubcsapat kispadján, bár a 2004-es Európa-bajnokság és a tavalyi világbajnokság selejtezőin ő vezette az izraeli válogatottat.

A Chelsea új szakvezetője rendelkezik hazája edzői papírjaival, ám az UEFA egyelőre nem döntötte el, hogy ezek megfelelnek-e az ő előírásainak.

Címlapról ajánljuk
Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések
Minden a március 15-i eseményekről

Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Fél tizenkettőkor elindult el a Békemenet a Margit hídon át a Kossuth tér felé. Kiderült: az ottani ünnepségen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is felszólalt. Hídfoglalást tartott délután a Kutyapárt, a Pilvax közben lezajlott a Mi Hazánk megemlékezése. A Nemzeti Menet résztvevői a Deák térről a Hősök terére vonultak, ahol negyed ötkor kezdődött a színpadi műsor. Magyar Péter öt óra után lépett színpadra. A napot biztonsági szempontból Kovács Zoltán foglalta össze vasárnap este.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Teljesen megbénult az olajexport, miután egy iráni dróntámadás következtében lángok csaptak fel az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb olajkikötőjében, a Fudzsaira terminálon. Amerikában a benzinárak 23%-ot ugrottak a közel-keleti háború kezdete óta. A bagdadi amerikai nagykövetséget is dróntámadás érte, az épületet két kamikaze-drón találta el, sérültekről egyelőre nincs hír. Donald Trump nem hajlandó békét kötni, amíg Irán fel nem adja nukleáris törekvéseit, az amerikai elnök emellett azt is belengette, hogy az első számú iráni vezető talán már nincs is életben. Percről perce követjük az iráni háború eseményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×