Infostart.hu
eur:
383.42
usd:
329.87
bux:
124015.06
2026. március 3. kedd Kornélia

A Bayern nem bírt a Herthával

A listavezető Bayern München 0-0-ás döntetlent ért el Berlinben a Herthával, így az üldöző Werder Bremen és Hamburg duó közelebb érhet a listavezetőhöz szerdán a német labdarúgó Bundesligában.

A Dárdai Pál nélkül felálló Hertha hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott a listavezető Bayern München ellen a német labdarúgó Bundesliga 20. fordulójában. A bajor sztárcsapat sorozatban harmadszor szerzett egy pontot a fővárosi együttes vendégeként.

Szabics Imre a 85. percben lépett pályára a Kölnben a Kaiserslautern otthonában. A mérkőzés 2-2-es döntetlennel zárult.

A Dortmund 2-0-ra győzött a vendég Duisburg ellen, a Mainz-Bielefeld összecsapás pedig 1-1-re végződött.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Mélypontra ütötte a forintot a szárnyaló gázár

Mélypontra ütötte a forintot a szárnyaló gázár

A forint kedden több mint három egységgel gyengült az euróval szemben, az árfolyam megközelítette a 383-as szintet, miközben a dollár is 329 forint közelébe erősödött. A hazai devizára részben az nehezedik, hogy a hétfői 50 százalékos ugrás után tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, az európai jegyzés ismét 50 euró fölé került, a befektetők pedig attól tartanak, hogy a közel-keleti háború komoly termelési és szállítási fennakadásokat okozhat. A tavalyi negyedik negyedévben mindössze 0,2 százalékkal nőtt a GDP az előző negyedévhez képest, ami gyakorlatilag stagnálást jelent. A most publikált második becslés megerősítette a korábbi adatot, a részletek pedig azt mutatják, hogy 2025 végén sem sikerült érdemben dinamizálni a gazdaságot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×