Infostart.hu
eur:
386.8
usd:
330.3
bux:
110008.33
2025. december 19. péntek Viola

Annusék haladékot kérnek a Sportdöntőbíróságtól

Haladékot kér a nemzetközi Sportdöntőbíróságtól (CAS) az athéni olimpiai aranyérmétől doppingvétség miatt megfosztott diszkoszvető Fazekas Róbert és kalapácsvető Annus Adrián. A lausanne-i székhelyű szervezet korábban arra kötelezte az atlétákat, hogy január 30-ig fizessék be elvesztett perük költségeit.

Egyelőre Fazekas Róbert és Annus Adrián sem tudja kifizetni vesztes perének költségét a nemzetközi Sportdöntőbíróságnak. Az aranyérmétől egyaránt megfosztott diszkoszvető és kalapácsvető erről szombaton a közszolgálati televízióban.

Fazekasnak 20, Annusnak pedig 15 ezer eurós számlát kell kiegyenlítenie, de jelenleg egyikük sem tudja ezt megtenni. Ügyvédjükön keresztül azt szeretnék elérni, hogy visszatérésük után, későbbi pénzdíjaikból törleszthessék a tartozást.

Az egyaránt világbajnoki ezüstérmes és Európa-bajnok atléták tavaly jelentették be, hogy eltiltásuk lejárta után - korábbi nyilatkozataikkal ellentétben - folytatják pályafutásukat, és már edzésbe is álltak.
Annust és Fazekast doppingvétség miatt megfosztották az athéni olimpián szerzett győzelmüktől, és két évre felfüggesztették versenyzési engedélyüket. Az atléták a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) döntése ellen a CAS-hoz fordultak, amely elutasította a fellebbezésüket.

A CAS állásfoglalása után az Annust előzőleg felmentő, Fazekast pedig csak egy évre eltiltó Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) is hatályon kívül helyezte korábbi - nem kis felháborodást kiváltó - döntését, és igazodva a Sportdöntőbíróság határozatához a két atlétát két évre eltiltotta.

Fazekas Róbert büntetése szeptember 7-én, Annus Adriáné pedig szeptember 30-án jár le.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor brüsszeli sajtótájékoztatója: ez a csúcs egy haditanács volt

A péntek hajnalba nyúló csütörtöki brüsszeli EU-csúcsot követően a miniszterelnök némi alvás után állt az újságírók hadának rendelkezésére. Beszámolt róla, az EU-csúcs haditanács volt, a hozzászólások 90 százaléka arról szólt, hogyan győzzük le Oroszországot. Az európai emberek fizetni fognak, a miniszterelnök szerint ez a téma elemi erővel fog feltörni Nyugat-Európában. Úgy látja, ugyanazon a rendkívül veszélyes pályán vagyunk, mint annak idején az I. világháború előtt. Szerinte a végóráit éljük az Európai Uniónak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×