Infostart.hu
eur:
365.19
usd:
312.25
bux:
133588.97
2026. április 28. kedd Valéria
Keszthely és a Balaton nyugati medencéjének látképe egy hőlégballonból fotózva 2017. május 18-án.
Nyitókép: Varga György

Ezek miatt érdemes most a Balatonra menni

15 pontban arról, miért érdemes most a magyar tenger partjára látogatni.

Nagyvárosokhoz hasonlóan a Balatonnál is vannak advent idején karácsonyi vásárok, de a We Love Balaton nem csupán erre koncentrálva szedte 15 településhez kötve 15 pontba, hogy miért érdemes most odamenni.

  • Keszthely: december 31-is szezonális finomságok és kézműves termékek, hangversenyek, koncertek
  • Hévíz: Ünnapi Fényvarázs ugyanekkor
  • Badacsonyban Adventi Bornegyeddel készülnek hétvégente, tematikus programokkal és helyi borokkal. Séták, kóstolók, workshopok és koncertek is gazdagítják a programot
  • Siófok: Téli Varázs a kulcsszó, amit keresni kell. Az Aranycsengő Adventi Vásáron forralt bort kortyolgatva lehet válogatni az egyedi kézműves termékek kínálatából
  • Balatonfüreden november 29. és december 1. között rendezték meg a Kékszalag Port Adventi Vásárt, vitorlás élményekkel
  • Balatonalmádi karácsonyi vására november 29. és február 2. között várja a látogatókat, színes programokkal
  • Veszprémben november 29. és december 23. között várja mindennap a látogatókat a karácsonyi vásár
  • Nemesvámoson november 29. és december 22. között lovaskocsizás mellett rendeznek hétvégi vásárt
  • Balatonlellén Jégfesztivál lesz korcsolyázással november 30-ától
  • Zamárdiban Téli Korzó és szintén jégpálya nyílik november 30-án
  • Kisapátiban a Szent György-hegyi Adventi Vásár november 30-án és december 7-én lesz
  • Vörsön a vásár mellett a templomban épített betlehem is megnyitott december 1-jén
  • Balatongyörökön Adventi Fényforgatagot rendeznek december 6-án és 7-én
  • Balatonbogláron, Szőlőskislakon az adventi vásár december 7-én és 21-én települ ki
  • Gyenesdiáson december 14-én és 15-én rendezik a karácsonyi vásárt, ahol a gesztenyéé a főszerep
Címlapról ajánljuk
Visszatér a budapesti többség
Foci

Visszatér a budapesti többség

Visszatérő mondás a magyar labdarúgással kapcsolatosan, hogy Budapest-központú, mi több, túlságosan Budapest-központú. Ennek régen volt alapja, aztán hosszú éveken keresztül kevésbé. Most ismét előtérbe kerül, miután az NB I-ből két vidéki (sőt, két borsodi) csapat esik ki, ellenben az NB II-ből (minden bizonnyal) két fővárosi jut fel. A Vasas már révbe ért, a Honvéd hétfő este tehet döntő lépést.

Orbán Viktor kemény kérdésekre válaszolt a Fidesz választmányi ülése előtt

A leköszönő miniszterelnök hosszan válaszolt újságírói kérdésekre, amiket kapott a a Fidesz választmányi ülésére.
Választás 2026: Megszólalt Orbán Viktor, Hatvanpuszta is szóba került

Választás 2026: Megszólalt Orbán Viktor, Hatvanpuszta is szóba került

Orbán Viktor szerint egyelőre nincs döntés a Fidesz elnökének személyéről, parlamenti mandátumát pedig nem veszi át. Magyar Péter vagyonkimentési ügyekben sürgetett fellépést, miután a NAV Rogán Antal köréhez köthető milliárdos átutalásokat függesztett fel pénzmosás gyanúja miatt. Az uniós forrásokhoz való hozzáférés felgyorsítása lett a magyar–brüsszeli tárgyalások központi témája. A Fidesz–KDNP ellenzékbe kerülve 52 mandátummal alakítja meg frakcióit az új Országgyűlésben, miközben számos ismert politikus távozik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×