A KRESZ-park hasonlóan sok más városligeti létesítményhez egykori fénykorát követően az elmúlt évtizedekben rendkívül lepusztult állapotba került, be is zárt, holott családok százezrei szerették, rendkívül élménydús helyszín volt. A Liget-projekt keretében ennek a helyszínnek a megújítását is vállalta a kormány.
"Nem egyszerűen a régi felújítása történt, új elemekkel bővítettük a parkot, és a körülötte lévő, 30 ezer négyzetméter zöldfelületet is megújítottuk, bővítettük, több ezer új cserjét, évelőt ültettünk ki, lombos fákat. Most már ez is nyitva áll a nagyközönség előtt" – közölte az InfoRádióban Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa.
A KRESZ-parkban minden egy rendes úthálózat kicsinyített mása lesz közutakkal, közlekedési táblákkal és lámpákkal, és leginkább biciklivel lehet igénybe venni, de vannak töltőállomások is, képzeletbeli vagy akár valóságos kisautókhoz, hiszen nem egyszer ilyennel jönnek a gyerekek.
"Ahogy haladtunk a korral, így most már nem benzines töltőállomások, hanem elektromos autótöltők várják a gyerekeket. De megjelentek más közlekedési eszközök, egy kis repülővel is találkozhatnak, tehát felújítottuk és egy kicsit XXI. századi nyelven újrafogalmaztuk ezt a KRESZ-parkot, ahol valóban játékosan tanulhatják meg a közlekedés alapvető szabályait és kultúráját" – ecsetelte Baán László.
A pálya közvetlen szomszédságban van a már megújult Rózsakerttel és a Millennium Házával, ahol a rózsák éppen kinyíltak. A közelben vannak az ifjúsági sportparkok, a nagy játszótér sincs messze az Ajtósi Dürer sorhoz közelebb eső részen.
A Városliget egészében közben közel 300 ezer négyzetméterre nőtt a megújított vagy éppen kibővített zöldfelületek területe, és olyan emblematikus helyek, mint a kis botanikus kert, vagy éppen a vakok kertje is újjászülettek, és jöttek létre új helyszínek.
"Nyugodtan mondhatom, hogy a Liget létesítményei épp olyan népszerűek, mint a megújított régi intézmények; a Szépművészeti Múzeum az elmúlt két évben csúcslátogatószámot fogadott, és a világ száz leglátogatottabb múzeuma közé került mind a két évben. És ott vannak az új, csodálatos intézmények és épületek, mint a Magyar Zene Háza és a Néprajzi Múzeum, mind a kettő számos nemzetközi díjat nyert, és a legfontosabb, hogy a látogatók is rendkívül szeretik. De ott vannak a kutyás élményparkok, tehát bárki bármilyen céllal jött ki és jön ki a Ligetbe, az egy sokkal jobb és sokkal többet nyújtó ligetet talál" – foglalta össze Baán László.
Néhány hónap múlva újabb elemmel is bővül a Néprajzi Múzeum, egy állandó kiállítás 3000 négyzetméteren fogja bemutatni a gyűjtemény legjavát, amelyen olyan tárgyak sokasága is szerepelni fog, amelyek korábbi állandó kiállításokon nem voltak láthatók.
"A magyar anyag mellett, amely természetesen fókuszban lesz, ott lesznek a legkülönbözőbb földrészekről, Ausztráliából, Afrikából, Amerikából származó gyűjteményi egységek legkiválóbb műtárgyai, amelyeket állandó kiállításon még soha nem láthatott a közönség. Ez már a közeljövő, de természetesen folytatjuk majd a parkfelújítást is, és ott van a remélhetőleg nem túl távoli jövőben az új Nemzeti Galéria megvalósítása is, amely az egyik legfőbb vonzerőt jelenti majd nemzetközi szinten a Városliget és Budapest számára."
A Nemzeti Galéria építésével kapcsolatban bejelentette, "2025-ben nekivághatunk",
elkészülte után "biztonsággal és hitelesen állíthatjuk, hogy Magyarországon, Budapesten, a Városligetben lesz Európa legvonzóbb és legkomplexebb, legizgalmasabb kulturális negyede, amelynek a gyökerei 150 évre nyúlnak vissza, és egyszerre lesznek jelen a XIX. század nagyszerű intézményei és XXI. századi módon felújított, vagy éppen létrehozott új létesítményei".