Infostart.hu
eur:
380.45
usd:
320.25
bux:
129912.4
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója beszédet mond Psota Irén kétszeres Kossuth-díjas színművész, a nemzet színésze tiszteletére állított emléktábla avatásán a II. kerületi Bem rakparton 2019. március 28-án. A 2016-ban elhunyt színésznő március 28-án ünnepelte volna kilencvenedik születésnapját.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Vidnyánszky Attila: Istentől kapott ajándék a Nemzeti Színház irányítása

A színházigazgató azért vonta vissza lemondását, mert rájött, a Nemzeti Színház nem nélkülözheti őt.

Nem állapítható meg egyszemélyi felelősség a Nemzeti Színházban történt balesetben, azt több tényező szerencsétlen alakulása okozta - mondta Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója a Magyar Nemzetnek adott interjújában.

Vidnyánszky Attila a vizsgálat eredménye mellett amiatt vonta vissza a felmondását, mert az elmúlt hónapokban rájött, a színház nélküle nehezen működtethető. Szembesülnie kellett azzal, hogy az összetett működés mennyire nehezen teszi lehetővé, hogy kiváljon a színház életéből. Nagyon sok fontos ügy és kezdeményezés kötődik hozzá és a Nemzeti Színházhoz.

Az igazgató utólag megköszönte Csák János kulturális és innovációs miniszternek, hogy nem fogadta el a felmondását és arra buzdította, folytassa a munkáját.

Úgy érzi, csinálnia kell tovább, mert ez a dolga. A színház vezetését nem csupán feladatként, hanem Istentől kapott ajándékként éli meg, amire egész életében készült. Hozzátette, bármilyen változást hajtanak is végre, teljes egészében akkor sem zárható ki a balesetek lehetősége.

A Magyar Nemzet videót is közölt a színházigazgatóval készült interjúról:

Címlapról ajánljuk

Átalakulóban van az autópiac

A hazai használtautó-piacon egyre inkább a középkategória válik meghatározóvá, a piac súlypontja a 2,5-10 millió forintos árkategóriák felé tolódik – derült ki egy, a KSH-val együttműködésben készített januári statisztikából.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×