eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina
PARK CITY, UT - JANUARY 20:  Director Mike Hodges of the film Ill Sleep When Im Dead poses for portraits during the 2004 Sundance Film Festival January 20, 2004 in Park City, Utah.  (Photo by Carlo Allegri/Getty Images)
Nyitókép: Carlo Allegri/Getty Images

Meghalt Mike Hodges

A brit forgatókönyvíró, film- és televíziós rendező, a Flash Gordon és az Öld meg Cartert! című filmek alkotója 90 éves volt.

A rendező angliai otthonában, Dorsetben hunyt el még szombaton, halálhírét a brit The Guardian napilapnak és az amerikai Variety filmes portálnak szerdán erősítette meg Mike Kaplan producer, a filmes régi barátja.

Hodges fiatal korában könyvelőként dolgozott, majd két év katonai szolgálat után a súgógép kezelőjeként került a szórakoztatóiparba. Útja a tévés hírműsorok és dokumentumfilmek gyártásához és rendezéséhez vezetett.

Első nagyjátékfilmje az 1971-es Öld meg Cartert! volt Michael Caine-nel a főszerepben. Ezt követték a Máltát látni és meghalni (1972), az Ómen 2: Damien (1978) és az 1980-as Flash Gordon című sci-fi.

Hodges a nyolcvanas években több videóklipet is készített a Queen együttesnek.

A 90-es években újra rendezni kezdett. Ismertebb munkái közé tartozik az Ima egy haldoklóért (1987), a Fekete szivárvány (1989) és A krupié (1998). Utolsó filmje a 2003-ban bemutatott Űzött vad volt, amiben szintén Clive Owen játszotta a főszerepet, akárcsak A krupiéban.

A filmezéstől a kétezres években vonult vissza.

Halálának pontos oka egyelőre ismeretlen.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Mibe tegyük a pénzünket 2025-ben? Itt vannak a magyar profi befektetők legizgalmasabb ötletei!

Mibe tegyük a pénzünket 2025-ben? Itt vannak a magyar profi befektetők legizgalmasabb ötletei!

Kanadát az USA 51. államának tenné meg, a Panama-csatornát visszavenné, megvásárolná Grönlandot, Donald Trump még hivatalba sem lépett máris nagyokat mond, unatkozni biztosan nem fogunk 2025-ben, az új amerikai elnök lépései pedig hatással lesznek a befektetésekre is, legyen szó büntetővámokról, adócsökkentésről, deregulációról vagy béketeremtésről. De nem csak Trumptól lesz izgalmas az év, a jegybankok jellemzően kamatot csökkentenek, Németországban új politikai és azzal gazdasági irány is jöhet, ami egész Európára hathat, a kínai vezetés pedig nagy fiskális lazítással stimulálja a gazdaságot. Bár tudjuk, hogy a befektetések világa nem osztható fel évekre, mégis kíváncsiak voltunk, hogy a hazai profi befektetők milyen eszközökben látnak fantáziát 2025-ben. Remek olvasmány következik év elejére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×