Infostart.hu
eur:
361.16
usd:
308.32
bux:
135935.1
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
A Münnich Aladár által tervezett lakóház a Bauhaus stílusban épült Napraforgó utcai kísérleti lakótelepen 2013. október 15-én. 1931-ben a Fővárosi Közmunkák Tanácsának pályázata alapján összesen tizenkilenc ház épült fel a kor neves építészeinek tervei alapján a pasaréti mintatelepen.
Nyitókép: MTI Fotó: Beliczay László

Budapestiek tömegei lézengenek idegen társasházak udvarán

A hétvégén újra megrendezik a Budapest100 nevű programsorozatot, amelynek a célja, hogy felhívja a figyelmet a körülöttünk lévő város mindennapi értékeire, és közelebb hozza egymáshoz a városlakókat - hívta fel a figyelmet a program egyik projektvezetője, Klaniczay János.

A Budapest100 2011 óta minden évben megszervezi nyitott házak hétvégéjét; az a különlegessége, hogy ilyenkor a lakók látják vendégül a betérőket - mondta el az InfoRádióban Klaniczay János, a Budapest100 egyik projektvezetője.

Idén, a bauhaus centenáriumán a "városi modern" nyomába erednek, több mint 50 csatlakozó helyszínen lehet bemenni a társasházak közös tereibe, itt kiállítások, vezetések, gyerekprogramok, koncertek várják a látogatókat.

"Két nagyon fontos állításunk van: minden ház érdekes, minden program ingyenes"

- tette hozzá Klaniczay János.

Az ő személyes kedvence a Bajcsy-Zsilinszky köz 1. és 2., ami nem tipikusan bauhaus épület, sok art-deco is van rajtuk, azonban fel lehet fedezni rajtuk a korra emlékeztető jegyeket; mindkét házban különlegességekkel készülnek az akció önkéntesei és a lakók.

A programfolyamot évről évre hatalmas érdeklődés övezi,

nagyjából 20 ezer látogató veszi ilyenkor a nyakába Budapestet.

Idén is hasonló számokra számítanak, akkor is, ha nem lesz feltétlenül jó idő.

A helyszínek eléggé szórtak, de minden egy helyen megtalálható a kezdeményezés honlapján.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Bukayo Saka góljával az Arsenal 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel, – mivel az első mérkőzés 1–1-re végződött –, 2006 óta először, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeznek május 20-án.

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Nem indult jól a hét a világ tőkepiacain, a vezető amerikai és európai részvényindexek is estek hétfőn, miután a Hormuzi-szorosnál újra nő a feszültség az Egyesült Államok és Irán között. Kedden az ázsiai tőzsdék is jellemzően estek, miközben több fontos részvénypiac, így a japán, a kínai és a dél-koreai is zárva volt. Az európai részvénypiacok kedden mérsékelt emelkedéssel nyitottak, aztán nap közben egyre jobb lett a hangulat, és a nyitás után az amerikai piacok is felfelé vették az irányt. A befektetők az iráni eseményeken túl a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×