Infostart.hu
eur:
366.16
usd:
312.84
bux:
133567.27
2026. április 24. péntek György
Újranyitottak a Szajna-parti múzeumok Párizsban

Újranyitottak a Szajna-parti múzeumok Párizsban

Újranyitott szerdán Párizsban a Louvre és az Orsay Múzeum, amelyeket az árvízriasztás miatt elővigyázatosságból a múlt hét végén zártak be.

Az évi 9 millió látogatót fogadó Louvre reggel 9 óra óta ismét nyitva áll, de az iszlám művészeteket bemutató szárny egyelőre még zárva marad addig, amíg a gyűjtemény teljes egésze vissza nem kerül a helyére.

A világ egyik legnagyobb múzeumát pénteken azért kellett elővigyázatosságból bezárni, hogy az alagsori és földszinti termekből a felsőbb szinteken helyezzék biztonságba a műtárgyakat.

A négynapi zárva tartással mintegy 120 ezer látogatót veszített a létesítmény, ami másfélmillió eurós (466 millió forint) bevételkiesést okozott - közölte a múzeum vezetősége. A közlemény szerint a Louvre palotájába sehol nem szivárgott be a víz.

Azt a 35 ezer műtárgyat, amelyet az árvíz által veszélyeztetett alagsori raktárakban tárolnak, csütörtöktől szombatig védett helyre vitték.

A raktárak kiürítésére egyébként 2003 óra rendelkeznek vészforgatókönyvvel a nagy párizsi múzeumok. A párizsi prefektúra szerint a Louvre teljes kiürítésére legalább 72 órára lenne szükség, a múzeum ezért azt tervezi, hogy áthelyezi raktárát a lens-i fiókmúzeumába, de az csak 2018-tól áll majd rendelkezésre.

Újranyitottak a Szajna-parti múzeumok Párizsban

A Szajna másik pártján álló Orsay Múzeum, amely évente mintegy 3 millió látogatót fogad, szintén megnyitott szerdán. Az impresszionista gyűjtemény egy részét külső helyszínen helyezték biztonságba az elmúlt napokban.

A többi Szajna-parti kulturális intézmény, amelyeket az árvízriasztás miatt zártak be a hétvégére, már a hét eleje óta fogadja ismét a látogatókat, köztük a Grand Palais kiállítócsarnok és a nemzeti könyvtár, valamint vidéken Chambord és Rambouillet kastélya.

A francia fővárosban az elmúlt harminc év legmagasabb vízállása végül nem okozott jelentősebb károkat, a vízszint a szombat hajnali 6,10 méteres tetőzés óta óránként egy centiméterrel csökken, de még mindig 3 méterrel magasabb az ilyenkor megszokottnál.

Országszerte mintegy száz településen viszont több mint egymilliárd euróra becsült károkat okozott az árvíz, amelyben négyen meghaltak és 23-an megsebesültek.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter bejelentette az oktatási miniszter nevét, nagy a meglepetés

Magyar Péter bejelentette az oktatási miniszter nevét, nagy a meglepetés

Miután Magyar Péter közölte: Vitézy Dávid lesz a közlekedési és beruházási miniszter, és egy vak honfitársunk, Kátai-Németh Vilmos vezeti majd a Szociális és Családügyi Minisztériumot, a közösségi oldalán bejelentette: Lannert Judit lesz a gyermek- és oktatásügyi miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.04.24. péntek, 18:00
Krausz Ferenc
Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke
Európai nukleáris célpontokat nevezett meg Moszkva, apokaliptikus jelenetek egy orosz városban – Híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Európai nukleáris célpontokat nevezett meg Moszkva, apokaliptikus jelenetek egy orosz városban – Híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Oroszország csütörtökön közölte: egy esetleges fegyveres konfliktus esetén orosz támadás célpontjává válnak azok az európai országok, amelyek francia nukleáris csapásmérő bombázókat fogadnak be. Mérgező, olajos eső hullott az oroszországi Tuapsze városára, miután egy ukrán dróncsapás miatt kigyulladt a Rosznyefty által üzemeltetett helyi kőolajfinomító. A hatóságok arra kérték a lakosokat, hogy lehetőleg maradjanak otthon - tudósított a Financial Times. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×