eur:
404.33
usd:
355.56
bux:
92882.06
2025. április 30. szerda Katalin, Kitti

Hárfavirtuózok viadala a Várkert Bazárban

Tóth Bettina és Alekszandr Boldacsev méri össze tudását a hárfavirtuózok viadalán vasárnap a budapesti Várkert Bazárban.

A gálakoncerten Razvaljajeva Anasztázia és Alekszandr Boldacsev hárfaművész, Alekszandr Kuznyecov hegedűművész, valamint Szauer Bianka, a Virtuózok I. szériájában a kicsi korcsoport döntőse is fellép - közölték a szervezők az MTI-vel.

A szegedi Tóth Bettina a Virtuózok I. szériája tini korcsoportjának döntőse, személyisége és játéka sokakat tett a hárfa hívévé. Számos hazai és nemzetközi hárfaversenyen vett részt előkelő helyezéseket elérve.

Alekszandr Boldacsev a Szentpétervári Állami Konzervatóriumban végezte el a 9 éves képzést hárfa szakon, majd 2006-ban felvételt nyer a Zürichi Művészeti Főiskolára. Számos nemzetközi versenyen szerepelt kiemelkedő eredménnyel, Európa és Ázsia jelentős koncerttermeiben lép színpadra.

A Virtuózok Viadala című hangversenysorozat estjein egy-egy hangszer áll a középpontban, amelyen az ifjú tehetségek összemérik virtuozitásukat egy meglepetés vendéggel, a közönség mérlegelésére bízva a választást. A hangversenyeken a fiatal tehetségek egy egyedi, eddig sehol nem látott formában mutatják be a közönségnek, hogy a klasszikus zene is lehet szórakoztató és látványos.

Az eddigi koncerteken zongoristák, csellisták és hegedűsök párbaját láthatta a közönség, május 21-én a harmonika kerül középpontba, június 11-én pedig a párbajhősök viadalát rendezik meg.

Címlapról ajánljuk
Gégény István: kardinális kérdés, hogy milyen személyisége lesz a következő pápának

Gégény István: kardinális kérdés, hogy milyen személyisége lesz a következő pápának

Kisebb politikai beágyazottságot, de nagyobb közéleti szerepvállalást várnak a Magyar Katolikus Egyháztól a Szemlélek Alapítvány felmérése szerint a magyarok. A kommunikációs stílus, a hitelesség, a visszaélések kezelése és a közéleti morális iránymutatás terén is negatív értékelést adtak a megkérdezettek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.30. szerda, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Súlyos támadás érte Dnyiprót, az Oszkil nyugati partján hódítanak az oroszok - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Dnyiprót, az Oszkil nyugati partján hódítanak az oroszok - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Súlyos dróntámadás érte hajnalban Dnyiprót, Dnyipropetrovszk megye központját - a városból több helyen is robbanásokat jelentettek. Emellett Harkiv városát is célba vette az orosz drónképesség. A diplomácia frontján Amerikából arról érkeznek hírek, hogy Donald Trump elnök türelme már rohamosan fogy, a Vlagyimir Putyin orosz elnök által meghirdetett háromnapos tűzszünet egyelőre nem érte el célját. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×