Infostart.hu
eur:
364.17
usd:
316.43
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Rekordot döntött a Mandela-film Dél-Afrikában

Hatalmas érdeklődés kísérte az Idris Elba főszereplésével forgatott Long Walk to Freedom (Hosszú menetelés a szabadság felé) című, Nelson Mandeláról szóló életrajzi film bemutatását Dél-Afrikában: a múlt heti premier óta a jegyeladás rekordot döntött a producerek szerint.

A 95 esztendős dél-afrikai vezető önéletrajzi könyve nyomán Justin Chadwick rendezésében készült alkotás 4,4 millió randos (94 millió forintos) bevételnél tart. A brit-dél-afrikai koprodukció először New Yorkban és Los Angelesben mutatkozott be, Barack Obama amerikai elnök novemberben a Fehér Házban tekintette meg egy különleges vetítésen, amelyen az alkotás több szereplője, valamint Mandela gyermekei közül Zindzi és Zenani is jelen volt.

A film Mandela életét követi nyomon gyermekkorától, bemutatja az apartheid elleni harcát, azt a 27 évet, amelyet börtönben töltött, majd feleleveníti, hogyan választották meg 1994-ben az ország első fekete bőrű elnökévé.

"Elmentem néhány moziba a hétvégén, és láttam, amint a felindult nézők elégedetten távoznak a film után. Nekem mint filmesnek ez nagy elégtétel" - mondta Anant Singh producer csütörtökön Johannesburgban.

Mandela történelmi életútja már több filmet és dokumentumfilmet ihletett. Az új életrajzi dráma producerei azonban hangsúlyozták: ez az egyetlen film, amely megkapta a volt államfő és a Nelson Mandela Alapítvány jóváhagyását.

Mandela egészsége az utóbbi időben erősen megrendült. "Még mindig velünk van, de ágyban fekszik" - számolt be állapotáról unokája, Ndaba Mandela.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Raliztak az amerikai tőzsdék

Raliztak az amerikai tőzsdék

Jó hangulattal indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: nagyot esett az olajár, az európai tőzsdéken és az USA-ban pedig érdemi emelkedést láthattunk. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×