Infostart.hu
eur:
362.01
usd:
315.44
bux:
145613.99
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

A cseh filmvilág az Örökmozgóba költözik

A legfrissebb cseh filmtermésből válogat az Örökmozgó Filmmúzeum Cseh Filmhétvége elnevezésű vetítéssorozata péntektől vasárnapig. A kínálatról Sárközi Lóránt kérdezte Gál Róbertet, a Cseh Centrum kulturális referensét.

Az Örökmozgó és a Cseh centrum immár hagyományos rendezvényén minden évben bemutatják a legújabb cseh filmalkotásokat.

Idén két első filmes is bemutatkozik, de egy dokumentumfilmet is láthatnak a nézők: Lucie Králová alkotása, az Elveszett vakádió idén fődíjas lett Karlovy Varyban - mondta az InfoRádióban Gál Róbert.

Láthatják a nézők a cseh újhullám nagy alakja, Véra Chytilova legújabb filmjét, a Szép pillanatokat is. A rendezőnő a forgatókönyvet egy pszichológussal közösen készítette, aki a szakmai tapasztalatait dolgozta bele az alkotásba.

A Hazugság Szabályai című film drogfüggő fiatalok életét mutatja be, Az indián és az ápolónő pedig egy szerelmi drámát jelenít meg, egy fehér fiú és egy cigánylány között.

Hanganyag: Sárközi Lóránt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
Befékezett Amerika: lassulnak az AI-beruházások

Befékezett Amerika: lassulnak az AI-beruházások

Bár az amerikai gazdaság a vártnál lassabban, 1,5 százalékkal nőtt a második negyedévben, a friss adatok továbbra is erős fundamentumokat mutatnak. A lakossági fogyasztás dinamikusan bővült, a munkanélküliség pedig történelmi mélypontra csökkent. A vállalati, köztük a mesterséges intelligenciához köthető beruházások üteme ugyan lassult, de ezt főként kivitelezési akadályok okozzák. Az infláció a várakozásoknak megfelelően alakult, így az összkép egy stabil és aktív gazdaságról árulkodik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×