Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 15. vasárnap Kristóf

Megnyílt a Művészetek Völgye

Megnyitották pénteken Kapolcson a Művészetek Völgye Fesztivál tíznapos programsorozatát; hat községben - Kapolcs, Monostorapáti, Öcs, Pula, Taliándörögd és Vigántpetend -, valamint az idén csatlakozott Nagyvázsonyban hetven helyszínen mintegy 1150 programon 3100 művész lép majd fel.

A pénzügyi bajaink ismertek, de tizenkilencedik alkalommal is belevágtunk, mert bízunk ezúttal is a fővédnökünkben, a közönségben - mondta a megnyitón, a kapolcsi Malom-szigeten, Márta István, a fesztivál igazgatója mintegy száz érdeklődő jelenlétében. A falu főutcáján és a programok helyszínein azonban már a nyitónap délutánján is több ezren tartózkodtak.

A nem drága napi jeggyel legalább száz programon lehet részt venni - tette hozzá az igazgató.

Reméljük, végig tudjuk vinni újabb programok elhagyása nélkül ezt a tíz napot - mondta Márta István, hangsúlyozva, hogy 20 millió forint változatlanul hiányzik a költségvetésükből. Közlése szerint az eredeti programból mintegy negyven-ötvenet kellett elhagyniuk, s főképpen a sokszereplős színházi előadásokat.

Márta István felhívta a figyelmet arra, hogy először szerepel a völgyben - legalább száz programmal - a Kolibri Színház, újdonság a Leader Völgy is, ahová az országból több mint 30 kistelepülés 700 közreműködője hozza el a kapolcsi Malom-szigetre és a Csigaház környékére a saját kultúráját és gasztronómiáját. Rámutatott arra is, hogy idén a főváros Kőbánya kerülete és Szentes városa mutatkozik be a völgyben.

A megnyitón adták át Horváth Jenőnek, Kapolcs volt polgármesterének - 2006-ig 12 éven át vezette a települést - a Kapolcs díszpolgára elismerést.

A megnyitó után a kapolcsi főutcán Szentes város fúvószenekara vonult végig indulókat játszva, a népes zenészgárdát pedig alföldi lakodalmas menet követte, nagy tetszést aratva az érdeklődők tömege körében.

Címlapról ajánljuk
Rendzavarás nélkül lezajlottak a március 15-i megemlékezések – percről percre az eseményekről

Rendzavarás nélkül lezajlottak a március 15-i megemlékezések – percről percre az eseményekről

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Fél tizenkettőkor elindult el a Békemenet a Margit hídon át a Kossuth tér felé. Kiderült: az ottani ünnepségen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is felszólalt. Hídfoglalást tartott délután a Kutyapárt, a Pilvax közben lezajlott a Mi Hazánk megemlékezése. A Nemzeti Menet résztvevői a Deák térről a Hősök terére vonultak, ahol negyed ötkor kezdődött a színpadi műsor. Magyar Péter öt óra után lépett színpadra.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 15. 21:18
2026. március 15. 13:45
×
×