Infostart.hu
eur:
391.9
usd:
339.02
bux:
123130.87
2026. március 20. péntek Klaudia
Nyitókép: Pixabay

Donald Trump megerősíti Ukrajna légvédelmét

A amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Államok Patriot típusú légvédelmi rendszereket küld Ukrajnának, amelyek elengedhetetlenek Kijev számára az orosz csapások elleni védekezéshez.

"Patriotokat fogunk küldeni nekik, amelyekre nagy szükségük van" - mondta Trump. "Még nem döntöttem el, hogy mennyit, de megkapják, mert szükségük van a védelemre" - tette hozzá.

Az amerikai elnök korábban újságíróknak azt mondta, hogy hétfőn "fontos nyilatkozatot kell tennie Oroszországról". A diplomáciai tevékenység felgyorsul azzal, hogy az amerikai elnök bejelentette:

találkozik Mark Rutte NATO-főtitkárral. Keith Kellogg amerikai nagykövet szintén hétfőn kezd újabb ukrajnai látogatást.

A washingtoni fegyverszállítás része lesz egy olyan megállapodásnak, amelynek keretében Trump szerint a NATO fizet az Egyesült Államoknak az Ukrajnának küldendő fegyverekért. "Valójában különféle nagyon kifinomult katonai felszereléseket fogunk nekik (Ukrajnának) küldeni, és ők 100 százalékban fizetni fognak nekünk érte" - hangoztatta újságíróknak Trump.

Címlapról ajánljuk
„Ez már nem regionális, hanem globális konfliktus” – Szakértő: Irán sem fog félmunkát végezni

„Ez már nem regionális, hanem globális konfliktus” – Szakértő: Irán sem fog félmunkát végezni

„Nagyon sok olyan ember van, aki úgy gondolkodik, hogy megtámadták a hazáját, ezért bosszút állnak. Ez benne van a vallásban is, és számolni kell azzal, hogy Európában terrortámadásokat fognak végrehajtani, elsősorban amerikai és izraeli érdekeltségek ellen” – egyebek között erről beszélt az iráni háborúval kapcsolatban Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő az InfoRádióban.

Orbán Viktor Brüsszelben: dögönyözések, szurkálások és trancsírozások ellenére kitartottunk az álláspontunk mellett

Orbán Viktor szerint „azt remélik az EU-csúcs résztvevői, hogy Magyarországon politikai változás lesz”, olyanok jutnak hatalomra, akik mindent megtesznek, amit Brüsszel kér. A miniszterelnök szerint április 12-én lesz majd a második csata.
inforadio
ARÉNA
2026.03.20. péntek, 18:00
Selmeczi Gabriella
a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője, a népjóléti bizottság alelnöke
Gyorsan elfogyott a lendület a tőzsdéken, csapkodás az olajpiacon

Gyorsan elfogyott a lendület a tőzsdéken, csapkodás az olajpiacon

A tőzsdei hangulatot alapvetően továbbra is a közel-keleti háború és ezen keresztül az energiasokk mozgatja, a befektetők azt árazzák, hogy az iráni konfliktus nyomán megugró olajárak ismét felhajthatják az inflációt, ronthatják a növekedési kilátásokat és szűkíthetik a jegybankok mozgásterét. A hangulatot kezdetben javította, hogy az olajár visszább húzódott, miután az Egyesült Államok és szövetségesei a hormuzi szállítások biztosításán és a kínálati nyomás enyhítésére tett lépésekről számoltak be, de később újra emelkedni kezdett az olajár, ami a részvénypiacokra is nyomást helyzett. Az európai tőzsdék a tegnapi esésből kezdetben felpattantak, de a nyitás távolodva szép lassan elolvadt az emelkedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×