Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Romos társasház Odesszában egy orosz légitámadás után, 2025. július 3-án. Az éjszakai orosz drón- és rakétatámadásban legkevesebb öt ember, köztük két gyerek megsebesült.
Nyitókép: MTI/AP/Michael Shtekel

Súlyos dróncsapás Poltavában, többen meghaltak, sok a sebesült

Újabb támadásba kezdett az orosz hadsereg, több városra is drónok zúdultak.

Az orosz hadsereg drónokkal támadta csütörtök reggel az ukrajnai Poltavát, a városi hadkiegészítő központot ért találatban az eddig adatok szerint két ember meghalt, további 11-en megsebesültek. Az éjszakai légitámadásokban pedig Odesszában öt ember megsebesült, mert drón csapódott be egy kilencszintes lakóházba – közölték katonai és helyhatósági forrásokból származó információk alapján ukrán hírügynökségek és hírportálok.

A becsapódó drón hatására tűz ütött ki a hadkiegészítő központ épületében a közép-ukrajnai Poltavában. A két halálos és 11 sebesült áldozatról Volodimir Kohut, a Poltava megyei katonai közigazgatás vezetője számolt be Telegram-csatornáján előzetes információk alapján. A helyszínre operatív katasztrófavédelmi parancsnokságot telepítettek.

A légierő parancsnokságának Telegramon közzétett jelentése szerint szerda este és csütörtök reggel között az orosz hadsereg 52 csapásmérő, valamint megtévesztő drónnal támadt ukrajnai célpontokat.

A légvédelem tűzerővel és rádióelektronikai eszközök bevetésével 40 támadó eszközt tudott ártalmatlanítani. Az orosz drónok hét helyszínen célba találtak, egy esetben pedig a lezuhanó roncsok okoztak károkat - áll a légierő hivatalos közleményében.

Csütörtökön hajnali három óra körül Odesszában drón csapódott egy kilencszintes épületbe, több lakásban tűz ütött ki, és öt ember, közöttük két gyerek megsebesült – jelentette az Ukrajinszka Pravda hírportál Oleh Kiper megyei katonai kormányzó és Hennagyij Truhanov polgármester Telegramon közzétett információi alapján. A katasztrófavédők evakuálták a súlyos kárt szenvedő épületben tartózkodó mind az ötven embert.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×