Infostart.hu
eur:
379.64
usd:
321.66
bux:
133311.7
2026. február 4. szerda Csenge, Ráhel
Rendőrségi bombaszakértők átvizsgálnak egy rakétatölcsért a dél-izraeli Beér-Sevában, ahol iráni ballisztikus rakéta csapódott be lakóházaknál 2025. június 20-án. A támadásban heten könnyebben megsebesültek.
Nyitókép: MTI/EPA/Abir Szultan

Irán nemzetközileg tiltott fegyverrel támadta Izraelt

Kazettás robbanófejjel felszerelt rakétát lőttek ki az irániak, Tel-Aviv külvárosa volt a célpont.

Az izraeli hadsereg tájékoztatása szerint Irán kazettás robbanófejjel felszerelt rakétát lőtt ki Izrael központi, lakott területeire – írja a Portfolio.

A tudósítás szerint az irániak Tel-Aviv külvárosát, Or Jehuda térségét támadták, halálos áldozatról nincs információ, mint ahogy arról sem, vannak-e sérültek.

A kazettás robbanófejek használatát nemzetközi egyezmény alapján több mint száz ország tiltja, Izrael és Irán azonban nem.

A kazettás lőszerek alkalmazásával egy nagyobb bombatest több kisebb robbanóeszközt juttat célba. Egy ilyen fegyver ledobás vagy kilövés után a levegőben nyílik szét, és a kisebb robbanótestek széles területen szóródnak szét, hogy több célpontot érjenek el. Rendkívül veszélyesek, mert a bombatestben szállított kisebb robbanószerek nem mindig robbannak fel azonnal, akár hónapokkal, évekkel a támadás után is veszélyesek lehetnek.

(A nyitóképen: rendőrségi bombaszakértők átvizsgálnak egy rakétatölcsért a dél-izraeli Beér-Sevában, ahol iráni ballisztikus rakéta csapódott be lakóházaknál 2025. június 20-án. A támadásban heten könnyebben megsebesültek.)

Címlapról ajánljuk
Olekszij Anton: kritikus az energetikai helyzet Kijevben

Olekszij Anton: kritikus az energetikai helyzet Kijevben

Ismét komoly csapást mért Oroszország Ukrajna fontos energetikai létesítményeire. A keddi támadás után több városban, így Kijevben is rendkívüli áramkorlátozás lépett életbe. Az energetikáért felelős miniszter kritikusnak nevezete Kijev energiaellátási helyzetét. Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: Ukrajna még helyre tudja állítani a sérült létesítményeket, de a lakosság egyre nehezebben viseli a fűtés- és áramkimaradásokat, helyenként már demonstrációkat is tartanak emiatt.

Szakértő: Európa nagyon is megérezné, ha India leállna az orosz olajbeszerzéssel

Az amerikai elnök megállapodott az indiai miniszterelnökkel arról, hogy 25-ről 18 százalékra csökkenti az Egyesült Államok az indiai árukra kivetett vámokat, noha India nem pont ugyanúgy fogalmaz a megállapodásról. Újdelhi ugyanekkor az EU-val is jelentős megállapodást kötött. Az összefüggésekről Trembeczki Zsolt, a Magyar Külügyi intézet kutatója beszélt az InfoRádióban.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×