Infostart.hu
eur:
385.06
usd:
328.51
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Emmanuel Macron francia államfő beszédet mond a francia nagyköveteknek a párizsi államfői hivatalban 2025. január 6-án, a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilap szerkesztősége ellen elkövetett, több halálos áldozattal járó iszlamista terrortámadás tizedik évfordulója előtti napon.
Nyitókép: MTI/EPA/AP pool/Aurelien Morissard

Ez kevés - Emmanuel Macron az orosz ajánlatról

Első, de nem elégséges mozzanatnak nevezte vasárnap Emmanuel Macron Vlagyimir Putyin orosz elnök javaslatát, hogy Moszkva és Kijev kezdjen közvetlen tárgyalásokat az ukrajnai háború kiváltó okainak felszámolására.

"A feltétel nélküli tűzszünetet definíció szerint nem előzik meg tárgyalások" - jelentette ki a francia elnök a lengyelországi Przemyslben, ahol leszállt a vonatról Ukrajnából hazafelé tartva.

Macron szerint Putyin javaslata azt jelenti, hogy az orosz elnök "keresi a megoldás módját, de még mindig az a szándéka, hogy időt nyerjen".

A francia elnök előző nap a brit, a lengyel és a német kormány vezetőjével közösen Kijevből intézett felszólítást az orosz elnökhöz, hogy azonnal és feltételek nélkül fogadja el a 30 napos tűzszünetre vonatkozó javaslatot, máskülönben további "tetemes szankciókkal" lesz kénytelen szembenézni. Az európai vezetők azt is világossá tették, hogy Donald Trump amerikai elnökkel egyetértésben cselekszenek.

Vlagyimir Putyin vasárnap hajnalban arra tette javaslatot, hogy Kijev és Moszkva jövő csütörtökön Isztambulban kezdjen egymással feltétel nélküli és közvetlen tárgyalásokat.

Macron úgy vélte, hogy szerinte Ukrajna számára nem elfogadható, hogy úgy tárgyaljanak, hogy közben Oroszország bombázza az országot.

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×