Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Nyitókép: Unsplash

Árvíz csapott le Horvátországban, csónakokkal mentik a lakosokat

Kilépett a medréből a Vucica folyó, Orahovicán és Izdencen hátakba tört be a víz. A katasztrófavédelem erői megkezdték az emberek evakuálását, miközben homokzsákokkal próbálják megállítani az áradást.

A heves esőzések nyomán árvíz sújtja a horvátországi Orahovicát és a környező településeket. A hatóságok beszámolója és a felvételek szerint a víz több házat is elöntött - írja a horvát Index híradása nyomán az Index.

Március 27-én este a Polgári Védelmi Központ rendkívüli ülést tartott. Felhívták a figyelmet arra, hogy miután a Vucica folyó kilépett a medréből, az orahovicai Zvonimira és a Dalmatinska utcákban már több helyen is elöntötte az épületeket. A tanácskozáson az érintett megye (Virovitica-Podravina) alprefektusa, Marijo Klement is jelen volt. A tisztviselő úgy fogalmazott:

"Nagy mennyiségű csapadék hullott, több mint 75 liter négyzetméterenként. Amikor ma reggel hatkor kimentünk a mezőre, a gát még tartott. Most azonban sajnos túlfolyik rajta, ami azt jelenti, hogy több mint kilencméteres vízállás van ott. Az ár már elérte az első házakat, a Stjepan Radiclement utca pedig jelenleg le van zárva Orahovicában."

A horvát portál információi szerint csónakokkal is mentik a térségben az embereket, az egyre súlyosabbá váló helyzet miatt a polgári védelem úgy döntött, a közüzemi dolgozókkal és a tűzoltóság bevonásával homokzsákokkal erősítik az érintett településeket. A hivatalos közlés szerint az áradás jelenleg Orahovicán és Izdenc község területén a legnehezebb.

Izdenc község polgármestere szerint a víz behatol az udvarokba, a házak felé halad. Az eső továbbra is fáradhatatlanul esik, a vízszint pedig emelkedik. A hatóságok emberei a helyszínen vannak, a zsákokat a legalacsonyabb pontokon helyezik el, további segítő egységek érkezését várják.

Ha a helyzet tovább romlik, a katasztrófavédelem bejelentette egy krízispont létrehozását, ahol a lakók menedékhez, vízhez és alapvető szükségleti cikkekhez juthatnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.

Sárkány Zalán: célom, hogy a nagymedencés versenyeken is olyan eredményeim legyenek, mint rövid pályán

Egy arany- és egy ezüstéremmel, valamint két új országos csúccsal tért vissza az Egyesült Államokba a lublini rövid pályás Eb-ről a 22 éves úszó. Szokolai László tanítványa az InfoRádióban azt mondta, a 800 méter gyors világbajnoki címvédőjeként érzett némi nyomást, de ez nem vetette vissza, hanem éppenhogy motiválta. Arról is beszélt, milyen nehézségeket jelent számára a kétlaki élet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×