Infostart.hu
eur:
355.49
usd:
313.55
bux:
139468.8
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Koleragyanús betegek a hararei Beatrice kórház udvarán 2018. szeptember 11-én. Ezen a napon vészhelyzetet hirdetett zimbabwei egészségügyi minisztérium a fővárosban, Hararéban, miután kolerában meghalt húsz ember, több mint kétezren pedig megbetegedtek. A betegség azt követően ütötte fel a fejét a dél-afrikai országban, hogy Harare külvárosában több szennyvízelvezető megrongálódott, és a lakosok által használt kutak vize szennyezetté vált.
Nyitókép: MTI/EPA/Aaron Ufumeli

Tombol a kolera, majd 100 ember halt meg Szudánban

Csaknem száz ember meghalt kolerában két hét alatt, amióta a betegség megjelent Szudán Fehér-Nílus államában - közölte egy nemzetközi segélyszervezet.

Az Orvosok Határok Nélkül tájékoztatása szerint február 20. óta 2700 ember kapta el a betegséget, közülük kilencvenketten meghaltak.

Az igazolt halálesetek közül tizennyolc gyermeket érintett, öten közülük öt évesnél fiatalabbak, öt másik pedig kilenc esztendősnél fiatalabb volt

- mondta Marta Cazorla, az MSF szudáni koordinátora az AP amerikai hírügynökségnek.

Szudán két éve mély válságba süllyedt, amikor polgárháború kezdődött a hadsereg és riválisa, a Gyorsreagálású Támogató Erők (RSF) nevű milícia között.

Az RSF a múlt hónapban heves támadásokat hajtott végre Fehér-Nílus államban, több száz civilt, köztük gyermekeket öltek meg.

Az MSF közölte, hogy a tagállamban végrehajtott február 16-i támadása során a milícia egy lövedéke eltalálta a Rabak erőművet, tömeges áramszünetet okozva, és a legutóbbi kolerajárvány-hullámot kiváltva. Az emberek ugyanis a vízszivattyúk üzemképtelensége miatt kénytelenek voltak szamárkordékon szállított vizet fogyasztani.

Az infrastruktúra elleni támadások káros hatással vannak a sérülékeny közösségek egészségére - mondta Marta Cazorla.

A szudáni egészségügy-minisztérium közlése szerint a tizennyolc szudáni államból tizenkettőben összesen 57 135 kolerás megbetegedés és 1506 haláleset fordult elő. A tárca tavaly augusztusban hirdetett hivatalosan járványhelyzetet, miután július 22-én a betegség újabb hulláma jelent meg.

A szudáni háborúban legkevesebb húszezer ember halt meg, bár a tényleges szám feltehetően ennél jóval magasabb. Több mint 14 millióan váltak belső menekültté, országrészeket sújt éhínség és járvány.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×