Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 18. szombat Frigyes
Cute schoolgirl with a backpack doing science project about wind energy. Young generations learning about sustainable energy, lifestyle, and the protection of planet Earth.
Nyitókép: Halfpoint Images/Getty Images

Dániában is kitiltanák a mobilokat az iskolákból

A mobiltelefonoknak és a személyi táblagépeknek nincs helyük az általános és a középiskolában, az órákon és a szünetekben sem - jelentette ki a dán oktatási miniszter a Politiken című napilapnak adott interjújában.

Mattias Tesfaye elmondta, hogy a dán kormány egy gyermekjóléttel foglalkozó bizottság ajánlását elfogadva döntött egy olyan törvénymódosítás előkészítéséről, amely betiltaná a mobileszközök iskolai használatát. Hozzátette, hogy az új jogszabály kidolgozása még folyamatban van.

A gyermekjóléti bizottság másik javaslata az volt, hogy csak 13 éves kortól engedjék meg a gyerekeknek az okostelefonok használatát. Rasmus Meyer, a bizottság elnöke szerint nincs szó arról, hogy ezt törvénnyel kellene szabályozni. Ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy "amint egy telefon belép a gyerekszobába, azonnal leuralja az egész teret". "Ez pedig azzal a kockázattal jár, - tette hozzá - hogy árt a gyerekek önértékelésének.

A tapasztalat azt mutatja, hogy ha ez a kütyü a kezükben van, az közérzeti problémákat okozhat náluk".

Jakob Engel-Schmidt kulturális miniszter egy sajtótájékoztatón a bizottság ajánlásáról szólva azt mondta: azért ért vele egyet mert úgy látja, hogy "a képernyő sok dán gyermektől egyszerűen ellopja a gyermekkorát".

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×