eur:
408.23
usd:
388.04
bux:
80366.57
2024. december 13. péntek Luca, Otília
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök (b) és Mette Frederiksen dán miniszterelnök amerikai gyártmányú F-16-os harci repülőgépen a dániai Vojensben lévő Skrydstrup légi támaszponton 2023. augusztus 20-án, az Ukrajna elleni orosz háború alatt.
Nyitókép: MTI/EPA/Mads Claus Rasmussen

Brutális támadást intéztek az oroszok

Erőteljes támadást mért Oroszország péntek reggel több ukrajnai energetikai létesítményre – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X-en.

Az államfő tájékoztatása szerint az orosz erők 93 rakétát – köztük legalább egy észak-koreait – lőttek ki ukrán célpontokra, és csaknem 200 drónt is bevetettek. Az ukrán légvédelem 81 rakétát tudott lelőni, ezek közül tizenegyet F–16-os vadászgépekkel semmisítettek meg.

„Az ellenség folytatja a terrorizálást. Az ukrán energiaszektor ismét erőteljes támadás alatt áll” – írta Herman Haluscsenko ukrán energiaügyi miniszter a Facebookon.

Az Ukrenerho országos állami áramszolgáltató vállalat a pénteki csapások miatt újabb energiafelhasználási korlátozásokat vezetett be.

A DTEK energiaszolgáltató arról számolt be, hogy komoly károk keletkeztek a hőerőművekben, de az első hírek szerint nem sebesült meg senki.

Országszerte megszólaltak a légvédelmi szirénák. Több robbanásról számoltak be a dél-ukrajnai Odesszában, és Kijev környékén is működésbe léptek a légvédelmi rendszerek.

Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter ismét arra kérte Kijev szövetségeseit, hogy sürgősen szállítsanak további légvédelmi berendezéseket.

„Oroszország el akarja venni tőlünk az áramot. Ehelyett nekünk kellene elvenni tőle a terrorizálás eszközeit. Ezért ismételten kérjük (szövetségeseinket), hogy sürgősen szállítsanak le Ukrajnának húsz NASAMS, HAWK vagy IRIS-T típusú légvédelmi rendszert” – üzente a külügyminiszter az X-en.

Címlapról ajánljuk
Így segített be Magyarország Románia és Bulgária schengeni csatlakozásába

Így segített be Magyarország Románia és Bulgária schengeni csatlakozásába

Az uniós belügyminiszterek tanácsa Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökség előterjesztését, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe, tehát a két ország, illetve a már schengeni övezeti tagok közötti szárazföldi határokon január 1-jétől megszűnnek majd az ellenőrzések. Az InfoRádió a megállapodásról Gálik Zoltánt, a Corvinus Egyetem docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.13. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 13. 14:27
×
×
×
×