eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter előadást tart a Magyar Közgazdasági Társaság 20 éve az EU-ban címmel rendezett konferenciáján a budapesti Európa Pontban 2024. április 22-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Bóka János: a Nemzeti Kártya Programmal összefüggésben politikai hisztériakeltés zajlik

Az európai uniós ügyekért felelős miniszter szerint a program semmilyen nemzetbiztonsági, közbiztonsági és közrenddel kapcsolatos kockázatot nem jelent.

A Nemzeti Kártya Programmal összefüggésben politikai hisztériakeltés és a kettős mércének a legdurvább megnyilvánulása zajlik Európában - jelentette ki az európai uniós ügyekért felelős miniszter Brüsszelben szerdán.

Bóka János az Európai Parlamentben, az EP Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) a magyar Nemzeti Kártya Programmal foglalkozó vitáját megelőzően nemzetközi újságíróknak hangsúlyozta: a programot érintő korábbi szabályozás nem változott, azt sem az Európai Bizottság, sem a tagállamok nem kifogásolták.

Közölte: a program bizonyos munkavállalással kapcsolatos könnyítéseket tartalmaz a vízumkiadással és a beutazással kapcsolatos uniós szabályoknak megfelelően. A program semmilyen nemzetbiztonsági, közbiztonsági és közrenddel kapcsolatos kockázatot nem jelent sem Magyarország, sem az Európai Unió számára - hívta fel a figyelmet. Magyarország szigorú biztonsági előírásokat alkalmaz valamennyi beutazás és valamennyi külső és belső határ védelme tekintetében. A magyar kormány elkötelezett mindezek folytatása mellett a jövőben is - húzta alá.

Kérdésre válaszolva közölte: nem lát közvetlen kapcsolatot a programmal kapcsolatban megfogalmazott aggályok és az uniós forrásokhoz való hozzáférés között. "Természetesen látom, hogy nemcsak ezen a területen, hanem más kérdésekben is folyamatos és rendkívül durva hangulatkeltés zajlik Magyarországgal és a magyar kormánnyal szemben, ez ebbe a folyamatba illeszkedik" - fogalmazott.

A miniszter emlékeztetett: a Patrióták Európáért képviselőcsoport kezdeményezte, hogy az EP-szakbizottság szerdai vitájára a magyar kormány képviselőit is meghívják azért, hogy az Európai Parlament tagjai első kézből kapjanak hiteles információt a magyar a programról. Az Európai Parlament ezt a kérést elutasította - tájékoztatott.

"Elkötelezettek vagyunk a nyílt és őszinte párbeszéd mellett, de azt a magyar kormány nélkül nem lehet folytatni. A magyar kormány részvétele nélkül ez csak politikai hisztériakeltés. Itt az ideje, hogy ezt abbahagyjuk" - tette hozzá Bóka János.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×