Az ország választási hatósága hétfőn – nem sokkal éjfél után – közölte, hogy Maduro a szavazatok 51 százalékával megnyerte a választást, immáron a harmadik ciklusra, annak ellenére, hogy több exit poll is az ellenzék győzelemét vetítette előre.
A hatóság szerint az ellenzéki jelölt, Gonzalez a szavazatok 44 százalékát szerezte meg, bár az ellenzék korábban azt állította, hogy „van oka az ünneplésre”, és arra kérte támogatóit, hogy továbbra is kövessék figyelemmel a szavazatok számlálását.
Maduro az elnöki palotában megjelent, ujjongó hívei előtt azt mondta, hogy újraválasztása a béke és a stabilitás diadala, és megismételte azt a kampányban elhangzott állítását, hogy a venezuelai választási rendszer átlátható.
Maria Corina Machado ellenzéki vezető szerint Gonzalez a szavazatok 70 százalékát szerezte meg, és több független exit poll és gyors számlálás is egyértelműen az ő győzelmét mutatta.
„Venezuelának új megválasztott elnöke van, és ez Edmundo Gonzalez. Győztünk, és ezt az egész világ tudja” – állította Machado az ellenzéki elnökjelölttel közösen jegyzett nyilatkozatában.
Gonzalez azt mondta, hogy nem hívja az utcára híveit, és nem szólítja fel őket erőszakcselekmények elkövetésére.
Az amerikai választásokról ismert Edison Research közvélemény-kutató intézet egy exit pollban azt jósolta, hogy Gonzalez a szavazatok 65 százalékát, míg Maduro a voksok 31 százalékát fogja megszerezni. A Meganalisis helyi cég úgy vélte, hogy Gonzalez 65 százalékot, Maduro pedig alig 14 százalékot kap majd.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter azt mondta,
az Egyesült Államoknak „komoly aggályai vannak amiatt, hogy a bejelentett eredmény nem tükrözi a venezuelai nép akaratát vagy szavazatait”.
Felszólította a választási hatóságokat, hogy tegyék közzé a szavazatok részletes táblázatát.
Az urnák mintegy 80 százalékát megszámolták – mondta Elvis Amoroso, a Nemzeti Választási Tanács (CNE) elnöke egy televíziós nyilatkozatban, hozzátéve, hogy az eredményeket a választási adatátviteli rendszer elleni „támadás” miatt késleltették.
A CNE felkérte a főügyészt, hogy vizsgálja ki a „terroristaakciókat” – mondta Amoroso, hozzátéve, hogy a részvétel 59 százalékos volt.
Az ellenzék vasárnap este azt közölte, hogy több olyan szavazóhelyiség volt, ahol az ellenzéki megfigyelőknek nem engedték meg a voksolás felügyeletét, holott a CNE-nek ez lett volna a feladata, nem pedig az, hogy a kormány egyik karjaként működjön.