eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
google play áruház
Nyitókép: Pixabay

Haladékot ad a fizetésre a Google új szolgáltatása

Új fizetési mód jön, ami forradalmasíthatja az online vásárlást.

Új funkcióval bővül a Google Pay: az amerikai techóriásnál is indul a „vásárolj most, fizess később” (BNPL) szolgáltatás. Így lehetővé válik, hogy a fogyasztók csak a termék kipróbálása után fizessenek az áruért - írja az economx.hu.

A vállalat együttműködést indított a Zip Co. és az Affirm BNPL szolgáltatókkal, hogy BNPL részletfizetési lehetőséget kínáljon a Google Pay-en keresztül az Android felhasználók számára – írja a Fintechzone.

A Google Pay fizetési megoldását támogató kereskedőknél a felhasználási feltételek megismerése után az ügyfelek néhány egyszerű lépésben befejezhetik vásárlást.

A BNPL-szolgáltatásokkal kamatmentes részletre oszthatják fel a fizetést a vásárlók. Amennyiben a tranzakció értéke meghaladja a 35 dollárt, a jóváhagyást követően az ügyfelek négy részletben fizethetik ki a vételárat.

Az Apple 2022-ben jelentette be a BNPL bevezetését, ám csak 2023 márciusában indította el az Apple Pay Later alkalmazást: a felhasználók hat hetes időintervallumon belül kamat- és díjmentesen fizetik ki a vásárlásaikat.

Az új fizetési és pénzügyi szolgáltatásaikkal a BigTech cégek egyesíthetik vásárlási információkat személyes adatokkal (pl.: az egészségügyi, geolokációs adatokkal vagy a böngészési előzményekkel).

Szabályozás nélkül a BigTech ezzel az adatvagyonnal tovább erősítheti a pozícióját – például az e-kereskedelemben.

Az Apple Pay Later bejelentése után az amerikai pénzügyi fogyasztóvédelmi hatóság (CFPB) előrevetítette az Apple adatgyűjtési, adathasznosítási folyamatainak, modelljének mélyreható vizsgálatát.

A Google Pay mostantól azt is lehetővé teszi, hogy a felhasználók ujjlenyomat, arcfelismerés vagy PIN-kód segítségével töltsék ki kártyaadataikat.

A feloldási funkcióval egybekötve a készülék automatikusan kitölti fizetéskor a szükséges kártyaadatokat, csökkentve a biztonsági kódok manuális megadásának szükségességét és növelve az általános biztonságot. A Chrome-ot használó fogyasztók számára a rendszer automatikusan működik.

Címlapról ajánljuk
Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

„Curiosity killed the cat”, avagy a Kíváncsiság ölte meg a macskát – tartja az angol mondás. Amikor a karácsonyfáról és macskákról van szó, persze nem kell ilyen drámai kimenetelre számítani, de néhány óvintézkedés segíthet elkerülni, hogy ledőljön a fa.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×