Infostart.hu
eur:
378.24
usd:
320.82
bux:
128719.98
2026. február 6. péntek Dóra, Dorottya
Rendőrautók a besztercebányai (Banská Bystrica) Roosevelt kórház épülete előtt, ahova Robert Fico szlovák miniszterelnököt szállították, miután lőfegyveres támadás érte a Pozsonytól mintegy 150 kilométerre, északkeletre fekvő Nyitrabányán (Handlová) tartott kihelyezett kormányülés után 2024. május 15-én. Fico több lövést kapott a mellkasán és a gyomrán. A politikus állapota életveszélyes, és jelenleg is zajlik az állapota stabilizálását célzó műtét.
Nyitókép: MTI/AP/Erdős Dénes

Vizsgálat indult Robert Fico testőrei ellen

Két szervezet is vizsgálja, hogy történt-e mulasztás a Robert Fico elleni merénylet idején.

A szlovák belügyminisztérium Belső Ellenőrzési Hivatala (ÚIS) büntetőeljárást indított közfeladatot ellátó személy akadályoztatása miatt a Robert Fico miniszterelnök elleni merénylettel összefüggésben – írja az Új Szó.

Ezenfelül az Alkotmányos Tisztviselők és Diplomáciai Képviseletek Védelmi Hivatalához tartozó rendőrök beavatkozásával kapcsolatban is vizsgálat indult – közölte Andrea Dobiasová, az ÚIS szóvivője.

Több szakértő is, köztük Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő is az InfoRádió Aréna című műsorában hibaként értékelte, hogy a szlovák kormányfőt a nyitrabányai kormányülés után úgy engedték oda a testőrei a kordon mögött várakozó emberekhez, hogy előtte nem ellenőrizték, nincs-e náluk támadásra alkalmas eszköz.

Robert Fico szlovák miniszterelnökre a nyitrabányai kihelyezett kormányülés után lőtt rá szerda délután egy merénylő, öt lövést adott le, három találta el a kormányfőt, akit mentőhelikopterrel, életveszélyes állapotban szállítottak a besztercebányai kórházba.

A merényletről készült helyszíni felvételen az látszik, hogy Robert Fico miniszterelnök egy derékig érő, mozgatható, fémkordonokkal volt csak elválasztva a közönségtől. Egyikükhöz odalépett, kezet fogott vele, majd eldördült öt lövés. A testőrök csak ekkor tudtak közbelépni, az elkövetőt elfogták, a sérült kormányfőt pedig az autójába tették, és elhajtottak vele.

Címlapról ajánljuk
Vietnám újabb amerikai inváziótól tart, és titkos védelmi terven dolgozik

Vietnám újabb amerikai inváziótól tart, és titkos védelmi terven dolgozik

Több mint fél évszázaddal a vietnami háború lezárása után a hanoi katonai vezetés továbbra is mély bizalmatlansággal tekint az Egyesült Államokra. Egy 2024-ben készült, most kiszivárgott katonai terv arra épül, hogy „Washington ürügyet kereshet egy újabb agresszió elindítására” – miközben hivatalosan, a két ország arról beszél, hogy soha nem volt ilyen jó köztük a partnerség.

Faragó Tamás a női vízilabda-Eb-ezüstről: „a világbajnokot és az olimpiai bajnokot megelőzve lett most második a csapat”

Ezüstérmes lett a magyar női vízilabda-válogatott a Madeirán rendezett Európa-bajnokságon. Az InfoRádió Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázót, a női csapat korábbi szövetségi kapitányát kérte értékelésre. Szerinte spirituális tudás kell egy döntő megnyeréséhez, de a női válogatott az elmúlt három világversenyen döntőt játszott, a fiatalok pedig már nyertek is ifjúsági játékosokként.
inforadio
ARÉNA
2026.02.06. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×