Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
computer screen with programming code and an alert message, concept of computer security, malware or hacker attack (3d render)
Nyitókép: lucadp/Getty Images

Hadüzenet nélküli támadás a NATO-csúcs előtt

Kibertámadások érték Litvániát egy nappal a vilniusi NATO-csúcstalálkozó előtt

Liudas Alisauskas, a litván Országos Kiberbiztonsági Központ vezetője azt közölte, hogy úgynevezett túlterheléses, hivatalos szervek weboldalainak megbénítását célzó DDoS-támadás érte Vilnius városvezetésének honlapjait, amelyek így elérhetetlenné váltak.

Szintén kibertámadás érte a turisztikai információk honlapját, valamint egy közösségi közlekedéssel kapcsolatos alkalmazást.

"Ezek alapvető szolgáltatások, amelyeknek rendelkezésre kell állniuk vendégeink számára" - hangsúlyozta Alisauskas. A kiberbiztonsági hatóság közölte, hogy megerősítették a személyi állományt, valamint az együttműködést a rendőrséggel és a hírszerzéssel.

A hatóság szerint vasárnap két további kiberbiztonsági incidensről is kaptak bejelentést.

Az egyik esetben feltörték egy regionális rádió rendszereit, és egy élő adást megszakítva olyan hamis információkat kezdtek sugározni, amelyek Ukrajna és a NATO ellen irányultak.A Telia telekommunikációs vállalat hétfőn arról számolt be, a Telegram-csatornákon olyan hívásokat regisztráltak, amelyekben állami intézmények és vállalatok elleni támadásokról esett szó.

A NATO július 11-12. között a litván fővárosban tartja csúcstalálkozóját, amelynek napirendjén kiemelt helyen szerepel majd az ukrajnai háború és annak következményei.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Miután újra, egy évre megválasztotta Fidesz-elnöknek a párt kongresszusa, Orbán Viktor zárszót mondott. „Generációváltás kell a párt élén, jöjjenek a harmincasok, negyvenesek. Ezt fogom előkészíteni, ezért kértem csupán egy évet” – mondta a volt miniszterelnök. Előzőleg a Fidesz-kongresszus egyhangúlag megváltoztatta a párt alapszabályát, vége a választókerületi rendszernek. Politikai nyilatkozatokat is elfogadtak a migrációs paktumról és a közjogi méltóságok leváltásáról.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Tisza-kormány: közétették az Orbán kormány titkos terveit, változás jön a szakképzésben

Tisza-kormány: közétették az Orbán kormány titkos terveit, változás jön a szakképzésben

Magyar Péter egy reggeli sajtótájékoztatón azt állította, hogy az előző kormány 2024-ben egy, a Vitnyéd melletti Csermajorban létrehozandó migránstábor tervén dolgozott, miközben nyilvánosan ennek ellenkezőjét kommunikálta. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter közölte, hogy a szakképzési centrumokban megszűnhet a kancellári rendszer, és egyszemélyi vezetés válthatja fel a jelenlegi modellt. Pósfai Gábor belügyminiszter új vezetőket nevezett ki az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat élére. Eközben a Fidesz 32. kongresszusán Orbán Viktor tíz pontban összegezte a választási vereség okait, a párt pedig tovább értékeli a történteket. Orbán Viktor vezeti tovább a Fideszt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×