Infostart.hu
eur:
381.96
usd:
325.07
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma
Leopárd 2A4 Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Az ukránok elárulták, hány nyugati harckocsit kapnak

A kijevi védelmi miniszter arról is beszélt, hogy a tankok többsége a régebbi változatú Leopard 1-es lesz.

Olekszij Reznyikov azt közölte, hogy 6-7 zászlóalj megalakulása várható, de ezeket még a régebbi, Leopard 1 német harckocsikkal látják majd el – közölte a karpathir.com az Unian ukrán hírügynökségre hivatkozva.

A miniszter azt is elmondta újságíróknak, hogy a sokkal korszerűbb Leopard 2-es tankokkal csak két zászlóaljat fegyvereznek majd fel. Erről Reznyikov az után beszélt, miután Joe Biden amerikai elnök hétfő délelőtt Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel tárgyalt a történelminek számító kijevi látogatás alatt.

“Biztos vagyok benne, hogy fel tudunk állítani két zászlóaljat a Leopard 2 harckocsikból.

Valószínűleg lesz 6-7 zászlóaljunk, amely német Leopard 1 tankokból áll majd. A Leopard 1-es tankokat a harckocsi-koalíció keretében különböző országok biztosítják a számunkra. Lesznek még Challenger 2 és Abrams tankjaink is. Franciaországból pedig AMX-10 könnyű páncélozott felderítőjárműveket fogunk kapni” – fogalmazott Reznyikov.

A védelmi miniszter abban reménykedik, hogy még április előtt megérkezhetnek a Leopard 2 harckocsik. Ám ezek szállítása attól függ, mikor fejeződik be az ukrán katonák kiképzése a nyugati tankra.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×