Infostart.hu
eur:
378.78
usd:
319.71
bux:
0
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Orosz légi csapásban megsebesült embereket kísérnek ukrán mentősök a dél-ukrajnai Herszonban 2022. november 24-én. Az orosz erők az elmúlt napokban számos csapást mértek az ukrán fennhatóság alá november 11-én visszakerült város polgári infrastruktúrájára. Az áram és a vezetékes víz hiánya miatt sokan elhagyták Herszont.
Nyitókép: MTI/AP/Bernat Armangue

Az ukránok is megszólaltak a halottaik számáról

Ursula von der Leyen szokatlan megszólalása után egy magas rangú tisztviselő nyilatkozott.

Legfeljebb 10-13 ezer ukrán katonát öltek meg az orosz invázió kezdete óta – közölte a BBC tudósítása szerint Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tanácsadója a Kanal 24 ukrán tévécsatorna műsorában.

A háborús helyzetre való tekintettel sem Ukrajna, sem Oroszország nem hajlandó nyilvánosságra hozni saját halottjainak számát, inkább egymáséiról beszélnek. Podoljak megjegyzéseit az ukrán hadsereg sem erősítette meg.

A múlt hónapban Mark Milley amerikai vezérkari főnök arról beszélt, hogy a háború kezdete óta körülbelül 100 ezer orosz és ugyancsak 100 ezer ukrán katona halt vagy sebesült meg.

Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság vezetője szerdai videóbeszédében azt említette, hogy 100 ezer ukrán katonát öltek meg. Az EU Bizottság szóvivője azonban később tisztázta, hogy ez tévedés volt, és az adat a halottak és a sebesültek együttes vonatkozik. (Aztán a bizottsági videóból kivágták a kérdéses részt.)

A kijevi elnöki iroda vezetőjének tanácsadója júniusban azt mondta, hogy naponta 100-200 ukrán katona hal meg.

Címlapról ajánljuk

Bendarzsevszkij Anton: másfél-két évig elég Ukrajnának az óriáshitel, amit az EU országai vesznek fel

Az Európai Parlament többsége megszavazta az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós közös uniós hitel felvételét és folyósítását Kijev számára. Ukrajnában ezzel elhárult az államcsőd veszélye. Ez egy utolsó utáni mentőöv Ukrajnának, amely már nehezen finanszírozható az eladósodottsága miatt – mondta Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője az InfoRádióban. A pénzt a oktatás, egészségügy és az állam működésére kell költeni, kérdés, hogy mindez mennyire kontrollálható – tette hozzá.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×