eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Berlin, 2017. június 18.Cem Özdemir török származású német politikus, az ellenzéki Zöldek társelnöke a 2017-es német parlamenti választásokra készülő párt kongresszusán Berlinben 2017. június 18-án. (MTI/EPA/Carsten Koall)
Nyitókép: MTI/EPA/Carsten Koall

Óv a pánikvásárlásoktól a német mezőgazdasági miniszter

Immár egyáltalán nem rendkívüli, hogy üresek egyes polcok a német szupermarketekben. Az emberek mindenekelőtt étolajat, lisztet és különböző tészteféléket vásárolnak hatalmas mennyiségben.

Drámai felhívást tett közzé ezzel kapcsolatban Cem Özdemir, a német kormány mezőgazdasági minisztere. A török származású, Recep Tayyip Erdogan török ​​elnökkel szembeni kemény bírálatairól híres, a koalíciós kormányban a Zöldek pártját képviselő miniszter mindenekelőtt a pánikvásárlásoktól óvott.

Özdemir szerint az éhínség világszerte növekszik, és a helyzetet súlyosbítja a klímaválság.

A Zöldek politikusa az ARD német közszolgálati televíziónak nyilatkozva elismerte, hogy az Oroszország által indított háború azzal fenyeget, hogy két fontos búzaszállító, Ukrajna és Oroszország "kiesik", de - mint fogalmazott - ennek ellenére nincs szükség rendkívüli felvásárlásokra.

Özdemir az általa említett pánikvásárlásokat "antiszolidárisnak" nevezte. Szavai szerint azok ahhoz vezetnek, hogy egyes termékekből áruhiány alakul ki.

A miniszter annak a nézetnek adott hangot, hogy ellentétben több más országgal Németországban nincs élelmiszerellátási válság.

Számos ország az orosz háború által sújtott Ukrajnából szerzi be a gabonát, és ez magyarázza a félelmet az esetleges éhínségtől.

Özdemir elismerte, hogy az energia és az élelmiszerek árának növekedése mindenkit sújt. Úgy vélte ugyanakkor, hogy a probléma jó részét már a háború előtt érzékelni kellett. A környezetvédelem szakértőjének számító politikus felhívta a figyelmet, hogy a világméretű éhínség, a heves esőzések, az aszály a klímaválság következményei.

A miniszter annak veszélyére figyelmeztetett, hogy sokan most úgy vélekednek: el kell felejteni a klímaválságot, továbbá egyes fajok kihalását.

"Épp ezért sürgősen azt tanácsolom, hogy ne használják ki az egyik válságot a másik ellen" - hangoztatta Özdemir.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×