eur:
389.66
usd:
362.04
bux:
68002.24
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett
A koronavírus-járványban meghalt emberek emlékére földbe tűzött fehér zászlók a washingtoni Robert F. Kennedy Emlékstadion előtti téren 2020. október 27-én. Suzanne Brennan Firstenberg amerikai művész Amerikában hogyan történhetett ez meg című installációja több mint kétszázezer fehér zászlóból tevődik össze. Az új koronavírus előidézte Covid-19 betegségben elhunytak száma a 250 ezerhez közelít az Egyesült Államokban.
Nyitókép: MTI/EPA/Michael Reynolds

Százmilliárd dollárt loptak el az amerikai járványügyi segélyalapból

Ezt az Egyesült Államok Titkosszolgálata (USSS) állapította meg. Ez az összeg a keret 3 százaléka.

Csaknem százmilliárd dollárt loptak el az amerikai szövetségi kormány járványügyi segélyalapjából, amelyet a Covid-19 miatt gazdaságilag nehéz helyzetbe került vállalkozások és magánemberek támogatására hoztak létre – jelentette be az Egyesült Államok Titkosszolgálata (USSS), amely a belbiztonsági minisztérium bűnügyek feltárásával foglalkozó rendészeti szerve.

A becslés a titkosszolgálat, a munkaügyi minisztérium és a kisvállalkozásokat nyilvántartó hivatal adatain alapszik – mondta egy interjúban Roy Dotson, a nyomozati jogkörrel is felruházott szolgálat járványügyi csalásokkal foglalkozó részlegének koordinátora. A Titkosszolgálat az ellopott pénz becsült értékébe nem számította bele azokat az összegeket, amelyek miatt az igazságügyi minisztérium már bűnügyi eljárást indított.

Bár a támogatási keretből kifizetett 3400 milliárd dollárnak csak a három százalékáról van szó, ez is jelzi, hogy a hatalmas anyagi keret mennyire csábító volt a bűnözők számára – mondta Dotson.

A jogtalanul felvett pénz legnagyobb részét munkanélküli támogatás címén kérvényezték.

A munkaügyi minisztérium adatai szerint mintegy 87 milliárd dollárt vehettek fel így jogtalanul, amelynek jó része szándékos csalás lehetett.

A titkosszolgálat nyomozati tevékenységének eredményeképpen a munkanélküli segély és támogatási kölcsön címén jogtalanul felvett pénzekből 1,2 milliárd dollárt sikerült lefoglalni, több mint 2,3 milliárdot pedig úgy nyert vissza, hogy eredményesen együttműködött különböző pénzügyi partnerekkel és tagállamokkal a jogtalanul felvett péntek visszafizetése érdekében.

A szolgálat még mindig több mint 900 nyomozást folytat a járványügyi támogatások ügyében.

Minden amerikai tagállamban vannak ilyen esetek, és eddig körülbelül száz embert tartóztattak le a kapcsolódó bűnügyekben.

A szövetségi igazságügyi minisztérium a múlt héten közölte, hogy csalásokkal foglalkozó osztálya 95 ügyben több mint 150 ember ellen indított eljárást, és a csalóktól már lefoglalt 75 millió dollárt, valamint az ellopott pénzekből vásárolt értékes ingatlanokat és ingóságokat.

Címlapról ajánljuk
Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

A pénzes amerikai családok egyre gyakrabban folyamodnak második állampolgárságért vagy állandó lakhatási engedélyért külföldön. Az igazán tehetősek valóságos „útlevél-portfóliókat” gyűjtenek – egy ügyvédi iroda szerint minderre a potenciális kockázatok késztetik őket. De melyek ezek?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×