Infostart.hu
eur:
386.79
usd:
332.08
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Pixabay.com

Kilenc napig küzdöttek a fejbe lőtt katona életéért

Barel Hadaria Smueli 21 éves volt, egy tüzelőnyílásból közvetlen közelről lőtték meg.

Belehalt sebesülésébe a gázai határon kilenc napja fejbe lőtt izraeli határőrőrmester – jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet.

Beer-Sevában a Szoroka kórházban az orvosok kilenc napig küzdöttek Barel Hadaria Smueli 21 éves határőr őrmester életéért, akit az előző szombaton a határ menti erőszakos demonstráción egy tüzelőnyílásból közvetlen közelből életveszélyesen fejbe lőttek a palesztin tüntetők.

"Izrael biztonságát védve esett el, és nincsenek szavak, amelyek megvigasztalhatják családját" - mondta Naftali Bennett miniszterelnök. "Barel harcos volt életében és halálában is. Az utolsó pillanatig harcolt az életéért" – tette hozzá a kormányfő.

Beni Ganz védelmi miniszter a védelmi tárca nevében fejezte ki részvétét a családnak. A kilenc nappal ezelőtti összetűzés során több száz gázai palesztin megpróbált felmászni a betonkerítésre, Molotov-koktélokat és köveket dobáltak a túloldalra, a fal résein át lövéseket adtak le az izraeli határőrökre, miközben távolabbról az övezetet uraló iszlamista Hamász terrorszervezet mesterlövészei lőttek át izraeli területre.

A karni átkelő közelében, mintegy három órán át tartó erőszakos tüntetést az izraeli katonák megpróbálták felszámolni, s ennek során számos palesztin megsebesült. A palesztinok több tucat, többségükben láblövéses sérülésről számoltak be, valamint két súlyos esetről, melyek elszenvedői később életüket vesztették a gázai egészségügyi hatóságok beszámolója szerint.

Az utóbbi két hétben ismét kiújultak a Gázai övezet határánál a palesztin tüntetések, amelyeken több százan gumiabroncsokat égetnek, az éjjeli órákban zajt keltenek, hogy a túloldalon lévő izraeli településeken ne tudjanak pihenni, és olykor gyújtó léggömböket eregetnek, hogy felégessék a szomszédos izraeli területeket.

A Ynet hírportál korábbi értesülése szerint a Gázai övezet palesztin frakciói a határ menti tüntetésekkel nyomást gyakorolnak Izraelre, mert a jelenlegi tervek szerint csak szeptember közepén érkezik meg az övezetbe az a katari pénzsegély, amelyet legutóbb májusban, a Falak őrzője nevű, a gázai fegyveres szervezetek elleni izraeli hadművelet előtt folyósítottak számukra.

Címlapról ajánljuk
Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Elromlott a hangulat: esik Amerika

Elromlott a hangulat: esik Amerika

Aránylag izgalommentesen zajlott ma a kereskedés az európai piacokon, de ez egyáltalán nem volt igaz a magyar tőzsdére, a BUX index ugyanis folytatta idei szárnyalását és 1,5 százalékkal magasabban zárta a napot. Messze kiemelkedett a magyar tőzsdei szereplők közül a Mol, miután az olajcég árfolyama 5 százalékot ralizott kifejezetten magas forgalom mellett. Az extrém mozgás alapvetően technikai indíttatású volt, hiszen tegnap tört ki felfelé a már 2022 eleje óta tartó oldalazó sávból a Mol részvénye, ezzel 2019 óta nem látott szintre került az árfolyam – a kulcsszintet átlépve most felbátorodhattak a vevők. Egyébként a szerb olajfinomító NIS potenciális felvásárlásával kapcsolatos spekuláció erősödése hajtja most elsősorban a sztorit, de az emelkedő olajárak is kedveznek.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×