eur:
399.19
usd:
369.66
bux:
90914.74
2025. március 25. kedd Irén, Írisz
Védőmaszkot viselő gyerekek sorban állva várják, hogy élelmiszert kapjanak egy segélyszervezettől Johannesburgban 2020. május 19-én, a koronavírus-járvány idején.
Nyitókép: MTI/EPA/Kim Ludbrook

A turisták kedvelt afrikai országai is szenvednek a járványtól

A járvány leginkább Dél-Afrikát, Marokkót, Tunéziát, Egyiptomot és Etiópiát sújtja.

Az Afrikai Unió egészségügyi szervezetének az adatai szerint az igazolt fertőzöttek száma 3 927 562, a Covid-19-nek pedig 104 711 igazolt halálos áldozata van, a gyógyultak száma pedig körülbelül 3,5 millió.

Az Africa CDC adatai szerint a járvány leginkább Dél-Afrikát, Marokkót, Tunéziát, Egyiptomot és Etiópiát sújtja, a legtöbben Dél-Afrikában haltak bele a vírus okozta betegségbe, hivatalos adatok szerint 50 366-an.

Az Afrikai Unió részéről nemrég felhívták a figyelmet arra, hogy a pandémia nem pusztán súlyos egészségügyi krízist jelent, hanem nagyon komoly gazdasági és társadalmi válságot is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 25. 03:30
×
×
×
×