eur:
412.08
usd:
394.17
bux:
79942.94
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Heung Soon

Egyes sajtóértesülések szerint lemondott a kínai Sinopharm két vezetője

Amerikai médiaforrások szerint mindketten személyes okokra hivatkoznak, a gyógyszergyár hivatalosan még nem reagált a hírre.

Kedden távozott a Sinopharm kínai állami vakcinagyártó vállalat igazgatóságából Li Zhiming igazgatósági elnök, valamint a cégigazgató Li Hui – írja a CNBC hongkongi tőzsdei közlésre hivatkozva.

A közlés mindkét esetben "személyes okokat" jelöl meg a távozás indokaként.

Ismert, a kínai állami média közölte, hogy 2020 karácsonya táján a kínai hatóságok jóváhagyták a Sinopharm pekingi székhelyű leányvállalata által kifejlesztett koronavírus-vakcinát, hozzátéve, 79,34 százalékos az oltóanyag hatékonysága a harmadik tesztelésben, és már annak lezárulta előtt megkapta az alkalmazási engedélyt a kínai hatóságoktól.

Arról nincs hír, hogy a lemondások és az oltásokkal kapcsolatos munka milyen összefüggésben állhat egymással, ha egyáltalán.

Sajtómegkeresésekre a Sinopharm a CNBC cikke szerint egyelőre nem reagál.

A WHO (az ENSZ Egészségügyi Világszervezete) szakemberei a napokban nyertek bebocsátást Kínába, hogy a koronavírus eredetét felkutassák.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×