eur:
408.55
usd:
375.28
bux:
74036.8
2024. november 5. kedd Imre
Résztvevők Székelyföld területi autonómiájáért tartott marosvásárhelyi tüntetésen a székely szabadság napján, 2019. március 10-én.
Nyitókép: MTI/Boda L. Gergely

Nem várt nehézségekbe ütközött a székely petíció a véghajrában

Szombatig tart a nemzeti régiók európai uniós védelméért zajló akció.

Négy országból még kellenek aláírások a nemzeti régiók védelmében indított kezdeményezés sikeréért, de november 7-ig ez teljesülhet – mondta az InfoRádiónak Pesty László, az Írdalá.hu kampányfőnöke.

„A célországaink közül a legjobban Spanyolország indult meg és már átlépték az 50 százalékot is, de nagyon ígéretes Litvánia a Baltikumból, míg sajnos a másik két balti tagállam lemaradt. A harmadik favorit pedig Svédország” – közölte.

Az aláírásgyűjtés első határidejét májusban az Európai Bizottság hat hónappal meghosszabbította, tekintettel arra, hogy a koronavírus-járvány miatt a tagállamok által elrendelt utazási és kijárási korlátozások rendkívül megnehezítették az aláírásgyűjtést.

Addig ugyan az online térben több mint egymillió uniós állampolgár támogatta a kezdeményezést, de

csak három országban, Magyarországon, Romániában és Szlovákiában sikerült elérni a jogszabályban meghatározott szintet.

A székely petíció viszont csak akkor lesz érvényes és eredményes, ha ez november 7-ig további négy országban teljesül. A kampány véghajrájában azonban nehézségek adódtak.

„Előbb a Facebook, később az Instagram, és végül a YouTube is letiltotta a fizetett reklámkampányunkat, ezért alternatívákat kellett keresnünk. – tette hozzá Pesty László. – Úgy tűnik tehát, hogy az amerikai techcégek, amelyek ezeknek a platformoknak a hátterében állnak, nem támogatják az európai kisebbségek védelmét.”

Az Írdalá.hu kampányfőnöke úgy véli:

a székely petíció sikeres lesz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×