eur:
395.39
usd:
371.97
bux:
65428.99
2024. április 16. kedd Csongor
Védőmaszkos utasok a spliti nemzetközi repülőtéren 2020. augusztus 21-én. Vili Beros egészségügyi miniszter a válságstáb sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy Horvátországban a harmadik egymást követő napon döntött rekordot az új fertőzöttek száma, ami annak következménye, hogy az ország megnyitotta határait a turisták előtt.
Nyitókép: Miroslav Lelas

Koronavírus: mintha egy libikókán ülne Szlovénia és Horvátország

Szlovéniában újabb rekordot döntött, míg Horvátországban tovább csökkent az új koronavírussal fertőzöttek száma – derült ki a válságstábok pénteki jelentéséből.

Szlovéniában a kormány által közzétett adatok szerint csütörtökön 108-cal 3498-ra nőtt az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma. Szerdán még 77 új esetről számoltak be. Nem történt új haláleset, a járvány eddigi halálos áldozatainak száma így 135 maradt. A diagnosztizált betegek közül 27-en vannak kórházban, és közülük ötöt ápolnak intenzív osztályon. Az aktív betegek száma 701.

Új járványgócok az idősotthonokban és az iskolákban alakultak ki.

Szlovéniában szeptember 1-jén kezdődött a tanév. Teljes intézményeket nem zárnak be a járványhelyzet miatt, csak osztályokat küldenek karanténba, és digitális oktatásra állnak át, majd a tíz nap lejártával a tanulók visszatérnek a tantermekbe.

A szlovén kormány döntése szerint vasárnap éjféltől a 14 napos kötelező hatósági karantén időtartamát tíz napra csökkentik az országban. A rendelettel enyhíteni akarják azokat a gazdasági károkat, amelyeket a vállalkozók szenvednek el a szigorítások miatt.

A karantén időtartamának csökkentésén Horvátország is gondolkodik.

Davor Bozinovic belügyminiszter a sajtónak úgy nyilatkozott: bár erről még nem született közös megegyezés, a törekvések abba az irányba mutatnak, hogy csökkenteni kell a karantén időtartamát. „Természetesen kívánatos volna, hogy ebben a kérdésben az Európai Unió is állást foglaljon” – mondta, elkerülendő, hogy egyik országban egyfajta, a másikban másfajta mércével mérjenek, mert a vírus és az emberek is ugyanazok.

Horvátországban a válságstáb jelentése szerint az elmúlt 24 órában 190-nel nőtt, és elérte a 13 107-et az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma.

Csütörtökön még 291 esetről számoltak be.

Csütörtökön három új haláleset történt, így a járvány halálos áldozatainak száma 211-re nőtt. A betegek közül 327-en vannak kórházban, közülük 26-an lélegeztetőgépre kapcsolva. Az aktív betegek száma 2430, és 8720-an vannak hatósági karanténban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Rendőrök vetettek véget a brüsszeli konferenciának, amelyen Orbán Viktor is beszédet mondana

Az első napon leállíttatta a belga rendőrség a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciáját Brüsszelben. A helyi jelentések szerint a rendezvény folytatódik, de új vendégeket már nem engednek be. A hatóságok a délutánra meghirdetett ellentüntetésre hivatkozva akarják beszüntetni a konferenciát, amelyet korábban már két brüsszeli helyszín is elutasított.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.17. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Úgy tűnik elmúlt az az időszak, amikor csak úgy kapkodtak a felvehető emberek iránt a cégek. Az USA-ban és szerte Nyugat-Európában enyhült a munkaerőpiac feszessége, így a cégek egyre válogatósabbak lettek a toborzás során, ami az elhúzódó állásinterjúkon is meglátszik. A korábban megszokotthoz képest általában több fordulón is bizonyítani kell a jelölteknek, akik gyakran összetettebb megoldandó feladatokat is kapnak. Előfordul az is, hogy az állásinterjúk után még hosszú ideig jegelik a jelölteket, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdasági helyzet bizonytalansága miatt nem is biztosak abban a cégek, hogy feltétlenül be kell tölteniük egy újonnan megnyílt, vagy üressé vált pozíciót, inkább kivárásra játszanak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×