Infostart.hu
eur:
362.46
usd:
312.63
bux:
0
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
A koronavírus-járvány terjedése miatt védőruhát viselő egészségügyi alkalmazottak dolgoznak a madridi Ifema kongresszusi központban kialakított ideiglenes sürgősségi kórházban 2020. március 22-én. Pedro Sánchez kormányfő bejelentette az eredetileg jövő hétvégéig tartó szükségállapot meghosszabbítását újabb két héttel. Spanyolországban több mint 3500 újabb koronavírus-fertőzést igazoltak az elmúlt huszonnégy órában, ezzel az eddig kiszűrt betegek száma meghaladta a 28500 főt.
Nyitókép: MTI/EPA-EFE/Madridi regionális kormány

Felcsillant a remény Spanyolország számára, nagyot javultak az adatok

Március 26. óta egyre kevesebb az új fertőzött, most pedig már a halottak száma is végre csökken az új koronavírus járványban.

Friss koronavírus-adatokkal jelentkezett hétfő déltájt Spanyolország, és bár "egy nap nem nap", sokkal kevesebb a 24 órán belüli halottja, mint amennyiről vasárnap számot adtak - derült ki a Worldometersről.

Ami a számokat illeti, az összes fertőzött embert tekintve Spanyolország hétfőn megelőzte Kínát, már 85 ezren fertőzöttjei a koronavírusnak, de ebben és a halottszámban is csekélyebb az emelkedés mértéke Spanyolországban, mint vasárnap - akkor 700-nál is több ember lelte halálát, a hétfői adat: 537.

A spanyol járványgörbe maga is laposodni látszik, aminek fő oka az, hogy negyedik napja csökken az új megbetegedettek száma. A csúcs (8271 fő) március 26-án volt, azóta egyre kevesebb az új beteg, a hétfői riportból 5085 új betegről tudni. A halottak számában március 28-án volt a "csúcs" (844), vasárnap 821, hétfőn pedig már "csak" 537 a szám a legtragikusabb kategóriában.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Tragikus buszbaleset: még mindig vannak, akik nem tudják, mi történt a szerettükkel

Tragikus buszbaleset: még mindig vannak, akik nem tudják, mi történt a szerettükkel

Miskolcon megkezdődött a szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbaleset 12 lengyel áldozatának azonosítása. A hozzátartozók a rendőrség segítségével keresik fel a halottasházat és azokat a kórházakat, ahol a sérülteket ápolják. A balesetben 12 ember vesztette életét, a sérülteket miskolci, debreceni és egri kórházakba szállították.

Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

„Eltörik a lábát” – ez volt a válasz Iránból Donald Trump fenyegetésére, hogy amerikai területté nyilvánítja a Hormuzi-szorost. A fontos szállítási útvonal körül továbbra is patthelyzet uralkodik, miközben Irán azt ismétli, hogy kizárólag ő ellenőrizheti azt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
„Tokajt nem elmesélni szeretnénk, hanem megmutatni”: szeptemberben visszatér a Tokaji Ősz prémium borfesztivál

„Tokajt nem elmesélni szeretnénk, hanem megmutatni”: szeptemberben visszatér a Tokaji Ősz prémium borfesztivál

Nyolc év szünet után, 2026. szeptember 18–20. között újra megrendezik a Tokaji Őszt, Tokaj egyik legexkluzívabb borászati és gasztronómiai hétvégéjét. A limitált létszámú, meghívásos prémium borfesztivál nem tömegrendezvényként tér vissza, hanem vezetőknek, cégtulajdonosoknak és döntéshozóknak szóló, háromnapos Tokaj-élményként. Bodnár Béla és Vinnai Balázs főszervezőkkel a rendezvény alapgondolatáról, programelemekről, borokról, gasztronómiáról és üzleti kapcsolatépítésről beszélgettünk, de kitértünk arra is, hogyan lehet Tokajból újra nemzeti prémium márka, és mi kell ahhoz, hogy nemzetközileg is még ismertebbé váljon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×