eur:
410.9
usd:
392.2
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay.com

Csúcson az össznémet elégedettség a saját Boldogságatlaszuk szerint

A társadalom egészének elégedettségét 0 és 10 között kifejező mutató 7,14 ponton áll idén, ez az újraegyesítés óta a legmagasabb szám. Európában persze ez így is csak a középmezőny.

Országuk újraegyesítése óta idén a leginkább elégedettek az életükkel a németek egy kedden ismertetett felmérés szerint.

A német postavállalat (Deutsche Post) megbízásából 2011 óta évente végzett úgynevezett Boldogságatlasz (Glücksatlas) felmérés szerint a társadalom egészének elégedettségét 0 és 10 között kifejező mutató 7,14 ponton áll idén. Ez 0,09 ponttal magasabb a tavalyi 7,05 pontnál, a felméréssorozatban rögzített eddigi legmagasabb érték, és valamennyi hasonló korábbi kutatást tekintve is a legmagasabb szintű elégedettséget jelzi a harminc éve lezajlott békés forradalom révén újraegyesített ország történetében.

Az egykori Német Demokratikus Köztársaság (NDK) területe és az ország nyugati része közötti különbség tovább csökkent; a keleti tartományok elégedettségi mutatója 0,11 pontos növekedéssel 7,0 pontot, történelmi csúcsot ért el, és így már csak 0,17 ponttal marad el a nyugati tartományokat jellemző 7,17 ponttól, míg tavaly még 0,20 pont volt a különbség.

A felmérés résztvevőit a többi között az anyagi-pénzügyi, a családi, a munkahelyi és a lakhatási helyzetükről alkotott véleményükről kérdezték.

A minden korábbinál nagyobb elégedettség egyebek mellett

a tartósan magas foglalkoztatottságra és a háztartások jövedelmének növekedésére vezethető vissza

Bernd Raffelhüschen kutatásvezető szerint.

A legboldogabb régió továbbra is - sorban a hetedik éve - az ország északnyugati, tengerparti részén fekvő Schleswig-Holstein tartomány 7,44 ponttal. A tartomány lakói főleg az egészségi állapotukkal, a lakáshelyzetükkel és szabadidejük mennyiségével elégedettek.

Az élbolyhoz kizárólag nyugati tartományok és régiók tartoznak, az ország keleti részének területei pedig a rangsor második felébe kerültek. A legkevésbé boldog a lengyel határ mentén és a főváros, Berlin körül elterülő Brandenburg tartomány 6,76 ponttal. A helyiek a legkevésbé az egészségi állapotukkal és családjuk, háztartásuk jövedelmével elégedettek.

Az Európai Bizottság Eurobarometer nevű felméréssorozatának adatai alapján

Németország az Európai Unió középmezőnyéhez tartozik a társadalom elégedettségét tekintve.

A legutóbbi, 2018-as adatfelvétel szerint

az első helyen Dánia áll

8,9 ponttal, az utolsó Bulgária 4,5 ponttal, az EU-s átlag 6,8 pont.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×