eur:
409.64
usd:
375.83
bux:
74332.61
2024. november 5. kedd Imre
A MV Bavaria teherhajó Kanadából származó hulladékrakományával útnak indul az észak-amerikai országba a Fülöp-szigeteki Olongapo kikötővárosból 2019. május 31-én. A Fülöp-szigetek annak idején május 15-i határidőt szabott Kanadának a szemét hazaszállítására, ezért Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök a késedelem miatt hazarendelte kanadai nagykövetét és elrendelte a hulladék visszaszállítását.
Nyitókép: Jun Dumaguing

Hetven konténernyi szemetet kapott vissza Kanada

Megérkezett Kanadába a csaknem hetven konténernyi szeméttel megrakott hajó Fülöp-szigetekről.

A hajó június 1-én indult útnak, és szombaton kötött ki a vancouveri kikötőben.

Ottawa májusban már jelezte, hogy kész visszaszállítani az öt éve odahordott szemetet, de előbb biztosítani akarja, hogy a hulladékkezelés a kanadai biztonsági és egészségügyi előírásoknak megfelelően történjen. Manila sérelmezte, hogy a kanadai hatóságok halogatják a döntést, és május 15-ig adott határidőt a szemét visszaszállítására. Kanada ezt határidőre nem tette meg, Manila pedig másnap bekérette a külügyminisztériumba a kanadai nagykövetet.

Ottawa végül azt ígérte, hogy június végéig visszaviszi a szemetet, de Manila túl későinek tartotta az időpontot, és Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök utasítására egy hajózási vállalatot bíztak meg a szemét visszaszállítására, Kanada pedig vállalta, hogy kifizeti a szállítási költségeket.

A több száz konténernyi szemetet - műanyag palackokat, zacskókat, újságpapírokat és használt pelenkákat - a Chronic Plastics nevű, azóta megszűnt ontariói székhelyű vállalat szállította a szigetországba, azt állítva, hogy a konténerek újrahasznosítható műanyagot tartalmaznak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×