eur:
397.61
usd:
363.24
bux:
89701.64
2025. március 18. kedd Ede, Sándor
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök, a Likud párt elnöke kampányol a jeruzsálemi Mahane Jehuda piacon 2019. április 8-án, az előrehozott izraeli parlamenti választások előtti napon.
Nyitókép: MTI/AP/Sebastian Scheiner

Benjámin Netanjahu megkezdheti ötödik ciklusát

Rendkívül szűk lesz a korszakos vezető parlamenti többsége.

Elapadt ugyan a Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vezette Likud párt előnye az ellenzéki Kék-fehér párttal szemben a keddi választáson leadott szavazok közel 95 százalékának összesítésével, de feltehetően a hivatalban lévő kormányfő lesz ismét, immár ötödször Izrael miniszterelnöke - közölte internetes felületén szerdára virradóra a Háárec című lap.

Az újság összegzése szerint

a Likudnak, illetve a Beni Ganz és Jaír Lapid vezette Kék-fehér ellenzéki centrista pártnak egyaránt 35 képviselője lesz a parlamentben. Más összesítések szerint a Likudnak egy képviselővel lesz több,

mint a kék-fehéreknek.

Az első részeredmények még négy-ötfős többséget vetítettek elő a Likudnak.

A Háárec szerint további kilenc kisebb párt került be a parlamentbe: két pártnak nyolc-nyolc, kettőnek hat-hat, további kettőnek öt-öt, illetve három pártnak egyenként négy képviselője lesz a törvényhozásban.

Netanjahu és Ganz is azt hangoztatta a választás utáni beszédében, hogy ő lesz Izrael következő miniszterelnöke, de elemzők szerint a dolgok jelenlegi állása szerint erre a hivatalban lévő kormányfőnek van nagyobb esélye. Ez esetben Netanjahu ötödször lesz Izrael miniszterelnöke. A politikus "kolosszális" győzelemről, "elképzelhetetlen sikerről" beszélt hívei előtt.

A parlamenti többségre támaszkodó kormány megalakításához legalább 61 képviselő támogatása szükséges a 120 fős knesszetben.

Címlapról ajánljuk

"Félfegyverszünet" - Bő másfél órás telefonbeszélgetésen van túl Donald Trump és Vlagyimir Putyin

A Kreml közlése szerint "folytatódnak az egyeztetések". Washington szerint a tárgyalás "jól halad”. Értesülések szerint Vlagyimir Putyin belemehetett abba, hogy 30 napon át nem támadja az ukrán kritikus energiainfrastruktúrát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.19. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Visszatér a polcokra a '80-as évek sztárterméke

Visszatér a polcokra a '80-as évek sztárterméke

A Traubisoda ismét elérhetővé válik a hazai fogyasztók számára, olvasható az Agrárminisztérium közleményében. A magyar tulajdonú Márka Üdítőgyártó 2025 elején megszerezte a szőlőízű üdítő gyártási és forgalmazási jogát, így biztosítva a termék visszatérését a boltok polcaira – közölte Tállai András, az Agrárminisztérium élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkára a gyártósor ünnepélyes újraindításán, Felsőlajoson.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×