eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com

A mesterséges intelligencia lehet a megoldás a terrorizmust támogató tartalmakkal szemben

Nehéz megállapítani a közösségi oldalak jogi felelősségét a gyűlöletkeltő és agresszív tartalmak terjesztése miatt – állapította meg Ormós Zoltán internetjogász az új-zélandi terrortámadás után. Az egyik közösségi oldalon élőben közvetített mészárlás videója ugyanis mintegy 4 ezer emberhez juthatott el, de más online felületeken ennél jóval többen is hozzáférhettek.

A közösségi oldalak annyiban működnek másképpen az internet többi felületétől, hogy az azokon található tartalom nagyon gyorsan, nagy kiterjedtséggel jutnak el a felhasználókhoz – mondta Ormós Zoltán. Ez – főként erkölcsi és nem jogi – többletfelelősséggel jár, az ilyen honlapok általában szabályzatukban is tiltják az erőszakra, bűncselekményre buzdító, gyűlöletkeltő bejegyzések megosztását, az oldal kezelői ezt szigorúan ellenőrzik is, és igyekeznek minél gyorsabban törölni az ilyen tartalmakat.

A múltheti új-zélandi terrortámadásról készült felvételeket az egyik fegyveres támadó közzétette az interneten. A rendőrség akkor azt kérte a lakosságtól: ne nézzék meg a videót, és ne osszák meg. Az internetjogász arra a kérdésre, hogy szerint a Facebooké vagy a kormányé-e a felelősség, azt felelte, hogy már az is felveti ezt a kérdést, hogy ilyen esetek egyáltalán megtörténhetnek. Ormós Zoltán szerint

abban a mesterséges intelligencia – ami már feltöltésnél kiszűrheti az erőszakot – segíthet, hogy az ilyen tartalmak ne kerüljenek a felhasználók elé.

A szakértő elmondta: a szerkesztett tartalmat gyártó cégek Magyarországon is felelnek a tartalmakért, bizonyos esetekben a közösségi oldalaknak is felelősséget kell vállalniuk, szerzői jogsértésért például egyelőre csak akkor felelnek, ha jelzik feléjük a problémát, bár éppen most fog megváltozni, és már feltöltéskor figyelniük kell erre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×