Infostart.hu
eur:
356.37
usd:
308.75
bux:
132234.58
2026. június 11. csütörtök Barnabás

Az EP szerint 21-ből 13 EP-képviselői helyet megszerezhet a Fidesz-KDNP

Az Európai Parlament nyilvánosságra hozta második mandátumbecslését a májusi választások utáni időszakra.

Az Európai Parlament pénteken nyilvánosságra hozta a május végi választásokat követő mandátumeloszlás második becslését, az előrejelzés februári nemzeti felméréseken alapul, az eredményeket az EP felkérésére a Kantar Public összesítette.

Mivel az új EP képviselőcsoportjainak száma és összetétele előre nem látható, az előrejelzések a jelenlegi parlamentben működő képviselőcsoportjait feltételezve készültek.

Ezek alapján az Európai Néppárt jutna a 705 képviselői helyből 181-hez, a szociáldemokraták 135-höz, a liberálisok 75-tel állnának a dobogó harmadik fokán.

A tagállami bontásból kiderül, Magyarország az 53 százalékos támogatottságú Fidesz-KDNP-től 13 képviselőt adna - az Európai Néppártnak -, a Jobbik és az MSZP-Párbeszéd 3-3-at, a Demokratikus Koalíció pedig 2-t. A Momentum, az LMP és mások nem jutnának brüsszeli képviselethez.

Az Európai Parlament mostantól fogva április végéig kéthetente hozza nyilvánosságra a szavazati szándékról szóló frissített adatait. Május elejétől a választásokig az adatokat hetente publikálják.

A szavazókörzetből távozó szavazók megkérdezésén alapuló exit pollok eredményét május 26-án 18 órától mutatja be az EP azokra az országokra vonatkozóan, ahol végeznek ilyen felmérést, és ahol már lezárult a szavazás. Az adatok óránként frissülnek majd addig, amíg az összes tagállamból beérkezik az előzetes végeredmény.

A következő Parlamentben kevesebb (705) képviselő foglal majd helyet, mint a jelenlegiben (751).

Címlapról ajánljuk
Évente bő egymillió honosított állampolgár Európában – elemző: a krónikus munkaerőhiány az egyik fő ok

Évente bő egymillió honosított állampolgár Európában – elemző: a krónikus munkaerőhiány az egyik fő ok

2024-ben az EU-tagállamok összesen 1,2 millió embert honosítottak: a legtöbb új állampolgárságot Németország adta ki, majd Spanyolország és Olaszor­szág következett. Gönczi Róbert, a Migrációkutató Intézet elemzője az InfoRádióban elmondta: bár 2025-re még nincsenek hivatalos adatok, a tendenciák alapján további növekedés várható. Részletesen beszélt arról is, hogy a nagyobb európai országok hogyan kezelik a helyzetet.

A kórházi klímákról posztolt megdöbbentő részleteket az egészségügyi miniszter

Hegedűs Zsolt közölte: jelenleg csak a helyiségek 48 százalékában megfelelő a hűtés a betegellátás biztonsága szempontjából kritikus területeken, de a kormány azonnal lépett az ügyben. Részletek a kormányszóvivői sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Az AI-esés és az iráni háború eszkalációja tartja nyomás alatt a tőzsdéket

Az AI-esés és az iráni háború eszkalációja tartja nyomás alatt a tőzsdéket

Csúnya és volt szerdán az amerikai tőzsdéken, a rossz hangulat pedig átragadt az ázsiai tőzsdékre is, ahol a nap elején nagy mínuszok alakultak ki, onnan viszont napon belül valamelyest fordult a hangulat, és például a japán tőzsde kis pluszba lendült. A hangulat azonban továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. A határidős részvényindexek állása alapján a tegnapi nagyobb esés után ma stabilizálódhatnak a vezető részvényindexek, stagnálás jöhet az európai, és mérsékelt emelkedés az amerikai tőzsdéken.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×