eur:
394.13
usd:
365.33
bux:
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta
Moszkva, 2018. március 18.Vlagyimir Putyin hivatalban levő államfő beszédet mond támogatói előtt a moszkvai Kreml melletti Manézs téren 2018. március 18-án, az orosz elnökválasztás estéjén. A Központi Választási Bizottság előzetes adatai a független jelöltként induló Putyin győzelmét vetítik előre. (MTI/AP/Pavel Golovkin)
Nyitókép: Pavel Golovkin

Putyin megszólalt a nyugdíjreformról

Méltányosnak és "emberi léptékűnek" kell lenniük nyugdíjra vonatkozó törvényi szabályozásban végrehajtandó változtatásoknak - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az Omszkban szociális kérdésekről megtartott kormányülésen.

"Kérem, ne feledjék, hogy döntéseink milliók sorsát fogják érinteni, azoknak méltányosnak kell lenniük és figyelembe kell venniük az polgárok érdekeit" - mondta Putyin, aki először szólalt meg a nyilvánosság előtt az Oroszországban komoly vihart kavaró kérdésben.

Az orosz elnök szerint a nyugdíjreform bevezetésekor kiegyensúlyozottan, óvatosan, az eltérő élethelyzeteket figyelme véve kell eljárni és az új jogszabály rendelkezéseinek "emberi léptékűnek" kell lenniük.

Felelősségteljes, évtizedekre előre látó cselekvésre szólított fel.

Putyin konkrét változtatásokat nem javasolt a törvénytervezettel kapcsolatban, a TASZSZ hírügynökség szerint az orosz vezető feltehetően szerdán fejti ki részletesen álláspontját a nyugdíjreformmal kapcsolatban.

A nyugdíjkorhatár emelésére vonatkozó kormányzati terveket Dmitrij Medvegyev kormányfő június 14-én, a labdarúgó világbajnokság nyitónapján terjesztette elő. Az elképzelés szerint a korhatárt a nőknél 2034-ig 55-ről fokozatosan 63 évre, a férfiakét pedig 2028-ig 60-ról 65 évre emelnék fel.

Oroszországban - még a Szovjetunióban - 1932-ben állapították meg a nyugdíjkorhatárt, amelyhez azóta nem nyúltak. A reformmal szemben - a szovjet korszakban elért szociális vívmányokhoz való ragaszkodás mellett - sokakban az kelt felháborodást, hogy a felemelt nyugdíjkorhatár a férfiaknál eléri a jelenlegi várható élettartam határát.

A tervezett intézkedések hatására mind Putyin, mind a kormányzó Egységes Oroszország támogatottsága megcsappant. Több nagyvárosban tiltakozó megmozdulások voltak és a változások ellen népszavazást kezdeményeztek.

A korhatár emelését a parlament alsóháza, az Állami Duma július 19-én első olvasatban elfogadta, de az intézkedés mellett egyedül az Egységes Oroszország voksolt, az összes többi parlamenti párt nemmel szavazott. A dumában a szabadságukról idő előtt visszatérő képviselők augusztus 21-én rendkívüli vitanapot tartottak.

Címlapról ajánljuk

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta, az Iszlám Államnak nem voltak meg a képességei egy a krasznogarszkihoz hasonló terrortámadás kivitelezésére, és Ukrajnára és a Nyugatra igyekezett terelni a gyanút. Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés feje úgy nyilatkozott, Oroszországnak legkésőbb február közepe óta tudomása volt a készülő támadásról, ennek ellenére nem tettek semmit. A harkivi rendőrség vezetője szerint Oroszország egy új típusú irányított bombát vethetett be a városban szerdán, az UMPB D-30-at.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×