Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin

Magyar hegymászó tragédiája a Mont Blanc-on

Több száz métert zuhant, esélye sem volt a magyar alpinistának.

Kőomlás végzett egy 40 éves magyar hegymászóval Olaszországban, a Mont Blanc olasz oldalán, a 3773 méter magas Aiguille Noire de Peuterey hegyen.

A magyar hegymászó egy 33 éves brit alpinistával közösen, kötéllel biztosítva mászott a hegy déli gerincén, amikor a kora délutáni órákban egy kőomlás következtében elveszítette az egyensúlyát, amitől a kettejüket összekötő kötél megfeszült, így azt a lezúduló éles kövek el tudták vágni.

A magyar alpinista több száz métert zuhant, brit társa azonban, aki a sziklafalhoz volt biztosítva, megmenekült.

Egy nappal korábban a Mont Blanc francia oldalán egy 71 éves svájci hegymászó járt szerencsétlenül, kötéltársa, egy 57 éves svájci hegyi vezető itt is túlélte a balesetet.

Szintén kőomlás végzett a minap egy cseh alpinistával a Magas-Tátrában, erről itt írtunk.

Címlapról ajánljuk
„Hadüzenet a muszlimoknak” Ali Hamenei ajatollah megölése Irán elnöke szerint

„Hadüzenet a muszlimoknak” Ali Hamenei ajatollah megölése Irán elnöke szerint

„Bosszút állni Irán legitim joga és kötelessége” – mondta Maszúd Peszeskján iráni elnök. A szombati amerikai–izraeli légitámadások gyakorlatilag a teljes iráni katonai csúcsvezetést kiiktatták. Az Iránra támadók elleni súlyos katonai választ jelentett be vasárnap Ali Laridzsáni, a nemzetbiztonsági tanács vezetője is. Eközben megindult a Teherán elleni támadások második hulláma is.
inforadio
ARÉNA
2026.03.01. vasárnap, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×