eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Feledy Botond: még csak tapogathatjuk, hova vezet német koalíciós döntés

Feledy Botond: még csak tapogathatjuk, hova vezet német koalíciós döntés

Angela Merkel német kancellár pozíciója gyengült az elmúlt hónapokban – mondta Feledy Botond külpolitikai szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában a koalíciós egyeztetésekről. Hozzátette: a szocialista Martin Schultz lehetséges külügyminiszteri kinevezése kockázatos lehet a magyar kormány számára.

„November óta erre vártunk, hogy a német kormányból lehessen látni valamit” – emelte ki Feledy Botond. Nem mindegy ugyanis, hogy ki fogja meghatározni Németország kül- vagy pénzügyi politikáját.

„Most még csak tapogathatjuk azt, hogy ez hova fog vezetni”

– tette hozzá a szakértő. 

A minisztériumok várható elosztása jól mutatja, hogy a német koalíciós tárgyalások alatt gyengült Angela Merkel kancellár pozíciója – mondta Feledy Botond. Ezt jelzi, hogy a sokáig vita tárgyát képező pénzügyminiszteri pozíciót végül oda kellett adnia a szocialistáknak. A külpolitikai szakértő a tárgyalásokkal kapcsolatban megjegyezte, hogy egyik politikai erő sem győztes ként távozott az asztaltól, mind kötöttek kompromisszumot.

A külpolitikai szakértő kiemelte, hogy a szocialista Martin Schultz lehetséges külügyminiszteri kinevezése kockázatos lehet a magyar kormány számára. „Felbecsülhetetlen következményei” lehetnek annak, hogy az Európai Parlament volt elnöke lesz a német diplomácia feje. A magyar kormánynak hagyományosan a CDU/CSU-val van közelebbi kapcsolata, így ez

jelenthet diplomáciai kockázatot

– véli a szakértő.

Feledy Botond szerint a németeknek nem érdeke a kétsebességes Európa. „A saját vállalati szektoruk életben tartása, fenntartása és versenyképessége miatt kiemelten fontos a közép-európai térség” – fogalmazott.  A szakértő hangsúlyozta, hogy a németek számára fontos partnerei a visegrádi országok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×